Mėnuo Juodaragis XVII

Mėnuo Juodaragis XVII

Mėnuo Juodaragis – unikalus, nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis pagoniškosios tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir post-moderniosios kūrybos avangardą. Novatoriškas renginio vyksmas kasmet įgauna vis daugiau išraiškos formų – tai gausūs Baltijos ir užsienio šalių kolektyvų koncertai, garso architektų pasirodymai, senosios apeigos, svarbių temų paskaitos ir filmai, parodos, tradiciniai amatai, ekologinės akcijos, interaktyvūs kūrybos projektai, vaidinimai, žaidimai, šokių vakarai ir kita. MJR yra nekomercinis renginys, kuris gimė ir gyvuoja iš gryno entuziazmo ir idėjinių paskatų. Visa festivalio veikla grindžiama asmeninėmis kūrėjų iniciatyvomis ir laisva valia, nesaistoma jokių žinybų ar politikos.

Vasaros pabaigoje mus pasitiks keturis metus ratu apkeliavęs Mėnesio Juodaragio ciklas – laikas surengti kitokį, glaustą, ypatingai magišką festivalio epizodą. Septynioliktasis MJR numatytas 2014 m. rugpjūčio 22-24 dienomis – vieneriems metams šventės vyksmas nukeliaus į Vidurio Lietuvą ir šiemet išsiskleis naujoje vietoje – užburiančios augalijos parke Kėdainių rajone. “Mažasis” MJR XVII apgaubs savo programą nepaprasta tema ir naujais pavidalais – renginys savo pobūdžiu skirsis nuo tradicinio festivalio formato, būdingo Juodaragiui pastaraisiais metais.

Glaustoji Mėnesio Juodaragio versija – tai galimybė ypatingoms ir neįprastoms temoms. Šįkart festivalis žengs į neišmatuojamą ir paslaptingą teritoriją už miego uždangos – į sapnų pasaulį. Skirtingai nei daugelis festivalių, skelbiančių progas triukšmingai pasiausti, MJR šios vasaros pabaigoje kviečia nugrimzti į gilią užburiančią ramybę.

DAUGIAU