MIEGO BROLIS. Rež. Adomas Juška

MIEGO BROLIS. Rež. Adomas Juška

Pagal Roberto Schneiderio romaną
 
Režisierius: Adomas Juška
Kompozitorius: Vygintas Kisevičius
Režisieriaus asistentas: Lukas Petrauskas
Vaidina: Aleksas Kazanavičius, Aušra Pukelytė, Andrius Bialobžeskis, Džiugas Grinys, Digna Kulionytė, Aurelijus Pocius
 
Robertas Schneideris – austrų kilmės rašytojas, rašęs apsakymus, romanus, tekstus skirtus teatrui bei poeziją. Rašytojo romanas „Miego brolis“ (1992) sulaukė tarptautinio pripažinimo, jis įtraukiamas į privalomos literatūros sąrašus moksleiviams. Pagal „Miego brolį“ režisierius Josephas Vilsmaieris 1995 metais sukūrė filmą, Herbertas Willis pastatė operą, teatre Phalztheater pastatytas baletas, taip pat knyga iki šiol ši tampa įkvėpimo šaltiniu spektakliams.

Pasak spektaklio režisieriaus Adomo Juškos, „Miego brolis“ – tai spektaklis apie ypač jautrų žmogų – Johanesą Eliją Alderį, apie jo santykį su meile, muzika ir mirtimi. Apie žmogų, kuris gyvena, jaučia ir galiausiai miršta be jokių kompromisų. Apie žmogų, kuris muziką geba suvokti betarpiškai, jutimiškai, o tuo pačiu jį supantį pasaulį geba priimti ir girdėti kaip muziką. Galbūt realybėje tai nėra įmanoma, tačiau aš ir noriu kurti apie tai, kas neįmanoma. Apie neįmanomą jautrumą, neįmanomą meilę. Ne veltui kūrinyje Elijas groja vargonais, o ne kitu instrumentu – vargonų paskirtis visuomet buvo religinė, dvasinė. O ir žmogaus gyvenimas, likimas kartais paklūsta labiau muzikos dėsniams. Kiekvienas žmogus savo gyvenimu, mintimis, veiksmais „groja“ tam tikrą kūrinį.

 

Premjera: 2020 m. sausio 31 d.
DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.
Kultūros paso spektaklis.

Durys atidaromos: 1 val. iki spektaklio pradžios
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
Nėra
Nuolaidos:
– 30 proc. nuolaida studentams, moksleiviams
– 20 proc. nuolaida senjorams, neįgaliesiems
– 30 proc. nuolaida grupėms nuo 10 asm.

Nuolaidos netaikomos bilietams į premjeras, edukacijas ir į Jaunimo teatre vykstančius kitų organizatorių spektaklius bei renginius. Studentai, moksleiviai ir senjorai prie įėjimo į Jaunimo teatrą kartu su bilietu turi pateikti atitinkamą dokumentą – studento, moksleivio ar pensininko pažymėjimą. Nepateikusieji pažymėjimų, patvirtinančių teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

DAUGIAU