free Miesto šventė „Vaikų Velykėlės prie Kauno pilies“

Miesto šventė „Vaikų Velykėlės prie Kauno pilies“

KAUNE RIEDĖS LINKSMOS VAIKŲ VELYKĖLĖS

 

Kauno tautinės kultūros centras kviečia tradiciškai užbaigti Velykų švenčių laikotarpį.

 

Atvelykio dieną, balandžio 23 d., sekmadienį, 13 – 17 val. prie Kanklininko skulptūros, vyks tradicinė šventė ,,Vaikų Velykėlės prie Kauno pilies”. Aikštė bus pilna linksmo šurmulio: nugriaudės pavasarinis perkūnas, versis žali vartai, suksis vėjo malūnas, linguos sūpynės, bildės kūrybinės dirbtuvėlės.

Rengėjai, Kauno tautinės kultūros centras, kvies dalyvauti spalvingoje edukacinėje programoje vaikams „KeliAUK ! DžiAUKis! AUK!” ir ieškoti Velykėlių margučio. Vaikai margutį suras, jei atliks žaidybines-kūrybines užduotis, surinkdami dėlionės dalis, pasislėpusias vištidėje, Velykų bobutės kiemelyje, Velykų medelyje, Kiaušinių ridenimo takelyje, Paukščių lizdeliuose, Svirnelyje  ir kitur. Čia bus daug staigmenų, dalyviai džiaugsis atradimais, varžytuvių laimėtojai – dovanomis.

Prie tradicinio Velykų medžio, kiaušinyko, Velykų bobutė kvies ridenti margučius, ragins linksmintis, šokti, dainuoti, sukti ratelius drauge su Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansambliais ir ,,Sodyba“ (vadovė Jonė Špakauskienė). Velykė linkės visiems laimės ir sveikatos, primins krikštamotėms, kad gražiausią margutį dovanotų savo krikšto vaikučiams.

Atvelykis panašus į upelį, kuris ištryškęs iš Velykų šaltinio ima šakotis, kad atgaivintų ir atnaujintų kiekvieną. O šiais metais Velykėlės sutampa su Jurginėmis! Sakoma, kad Ganiklis atrakina žemę ir paleidžia žolę! Nuo tada atgyja ir linksminasi visos gyvos būtybės.

Kviečiame ateiti ne tik su gera nuotaika, bet ir margučių atsinešti. Rasite kur juos paridinėti! Galėsite pokštauti drauge su visa šeima, jurginėti, dalinti kitiems gerumą.

Dovanų ir netikėtumų tikrai netrūks.

Velykėles, kaip ir kasmet, rengia Kauno tautinės kultūros centras, globoja Kauno miesto savivaldybė.

 

Informacija: tel. 8-37- 407135, www.ktkc.lt

DAUGIAU