Mindaugo Kavaliausko paroda „D., G. ir kiti“

Mindaugo Kavaliausko paroda „D., G. ir kiti“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

Mindaugo Kavaliausko fotografijų ir objektų paroda „D., G. ir kiti”. 

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio 80 metų sukakties paminėjimo kontekste, fotografas Mindaugas Kavaliauskas kviečia į ekskursiją po 1992-1993 metų fotografinius archyvus. Pagrindinis parodos motyvas – paminklas Dariui ir Girėnui Kauno Ažuolyne, kurio statybą tuometinis VDU Menų fakuteto pirmakursis nuosekliai fiksavo nuo 1992 m. rudens, kuomet per Ąžuolyną eidavo į anglų kalbos paskaitas. Paminklo ir jo aplinkos nuolatinis stebėjimas tęsėsi iki 1993 metų liepos, paminklo atidengimo ceremonijos, kurioje dalyvavo didžiulė minia kauniečių, o kalbas sakė pirmasis LR prezidentas Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Paminklo S. Dariui ir S. Girėnui atidengimas buvo vienas paskutiniųjų Sąjūdžio nuotaikomis alsavusių masinių renginių, vykusių jau Nepriklausomoje Lietuvoje.

Analoginės fotografijos laikų fotojuostelės, turėjo ir pradžias, ir pabaigas. Todėl tos pačios juostelės, kuriose užfiksuotas paminklo augimas, matomos ir fotografo asmeninės istorijos, kūrybinės paieškos, Lietuvos visuomeninis gyvenimas. Paminklo dokumentacijos „paraštėse” – fotografo „fukso” krikštynos, susitikimai su mokyklos draugais, pirmosios kelionės į užsienį, Vytauto Landsbergio Žemkalnio laidotuvės, popiežiaus Jono Pauliaus vizitas Dariaus ir Girėno sporto centre (stadione) prie pat ką tik užbaigto paminklo ir t.t.

Į Ąžuolyną prie paminklo autorius sugrįžta ir pastaraisiais metais, eidamas fotografuoti krepšinio ar tiesiog pasivaikščiojimų metu, ieškodamas miesto erdvės kasdienybės motyvų ir brėždamas šios miesto erdvės ateities vizijas.

  Paroda veiks: 2013 07 17-2013 09 01

 

 

DAUGIAU