Mistinė kantata “Axis Mundi”

Mistinė kantata “Axis Mundi”

Artėjančių Šv. Kalėdų proga choras VIVA kviečia į šventinį pasirodymą Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje, kur skambės mistinė kantata „Axis Mundi”.

Kompozitorė – Vilija Mažintaitė
Teksto autorė – Birutė Pernaravičiūtė

Atlikėjai:
moterų choras VIVA – meno vadovė ir dirigentė Vilija Mažintaitė, chormeisterė Brigita Šakalienė;
styginių kvartetas – Artūras Šilalė (smuikas), Irma Belickaitė (smuikas), Girdutis Jakaitis (altas), Edmundas Kulikauskas (violončelė);
fortepijonas – Darius Mažintas;
solistė – Brigita Šakalienė;
skaitovas – Modestas Jankūnas.

Mistinė kantata – tai iškilmingo, šlovinančio pobūdžio vokalinis-instrumentinis muzikos žanras, kuriame susipina filosofinis, mistinis ir teologinis mokymas bei pasaulėvoka, pagrįsta iracionalumu, kai kalbama apie nematerialius dalykus.

„Axis Mundi“ – „Pasaulio ašis“ – simbolizuoja Dievą bei Jo sutvertą pasaulio tvarką ir pojūtį, kad žmogus gyvena teisingai sukurtoje visatoje. Atliekamame autoriniame religinio pobūdžio kūrinyje „Axis Mundi“ skambės giesmės lotynų kalba, kuriomis šlovinamas Viešpats – žiaurus, bet teisingas, negailestingas, bet mylintis, visa ko pradžia, amžinas ir nekintantis.

Atlikėjai, meistriškai derindami muzikinius sąskambius su specialiai šiam pasirodymui kurtomis šviesų instaliacijomis, pakvies žiūrovą kartu pasinerti į nepamirštamą kelionę po pasaulio sutvėrimo istoriją.

Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į koncertus neįleidžiami.

Durys atidaromos 19:00 val. Koncerto pradžia 19:30 val.
Renginio trukmė – 1 val.

BILIETAI*
https://tickets.paysera.com/lt/event/mistine-kantata-axis-mundi?fbclid=IwAR3evFEtoTxOp-b8p4uGGPtNzTJQBYp_SmngA2NvZTni1GtB_lAq89dD0Bs

Nuolaidos taikomos studentams, senjorams ir neįgaliesiems (pateikti pažymėjimą kontrolės metu).
Renginio dieną bilietus bus galima įsigyti prie įėjimo.

*Bilietas negarantuoja sėdimos vietos, kviečiame į renginį atvykti anksčiau. Pirkdami bilietą, neprieštaraujate, kad koncerto metu galite būti filmuojami ir fotografuojami, o nuotraukos ir video medžiaga viešinamos.

DAUGIAU