Miuziklas “Išeik į kiemą”

Miuziklas “Išeik į kiemą”

“Išeik į kiemą”- tai edukacinis Jaunimo miuziklo teatro gyvo garso pasirodymas visai šeimai. Pastatyta V.V. Landsbergio pasakos “Kaip pelytė Zita pasaulį išgelbėjo” motyvais, rež. E. Kižaitė, komp. A. Novikas. Miuziklas 2015 m. pavasarį AGATA organizuotame Kultūros maratone laimėjo II vietą geriausių kūrinių konkurse. Miuziklu siekiama atkreipti jaunųjų žiūrovų dėmesį į opias gamtos užterštumo problemas, egzistuojančias ir jų artimiausioje aplinkoje – bendrame kieme, kuriame kiekvienas taip mėgsta leisti laisvalaikį su draugais.
„Išeik į kiemą” pasakojama kaip vieną dieną Zitos ir jos draugų kieme pradeda siausti šiukšlių uraganas, ir žaidimai praranda smagumą. Žinoma, kyla klausimas – kas dėl to kaltas? Tačiau miuziklas skatina vaikus ne teisintis, o bendradarbiauti! Pagrindiniai personažai pasiryžta gelbėti savo kiemą, kuris yra visas jų pasaulis, nuo viską naikinančios šiukšlių audros. Jaunieji kūrėjai pabrėžia, jog, ištikus bėdai, svarbiausias dalykas – darnus problemos sprendimas, atsakingumas už save patį ir aplinką, o ne kaltų ieškojimas. Drauge bėdos sprendžiasi greičiau ir žymiai lengviau!
Miuziklo misija – ugdyti atsakomybę už savo padarytus arba, atvirkščiai, nepadarytus veiksmus, nes kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už pasaulį, kuriame gyvename, žemę, kuria vaikštome, ir kiemą, kuriame žaidžiame. Šis kūrinys kviečia suprasti, kad tai, kas vyksta dabar visada turi pasekmių ateityje (tiek teigiamų, tiek neigiamų).
Miuziklas skirtas 4-9 metų jauniesiems žiūrovams ir juos lydintiems šeimos nariams.

Libreto autorė: Severina Špakovska
Režisierė: Eglė Kižaitė
Kostiumių dailininkė: Janina Zibireva
Vaidina: Rūta Žibaitytė, Paulina Simutytė, Gintarė Kulikauskytė, Jovita Skardžiūtė, Danguolė Petrikaitė, Severina Špakovska, Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė, Zigmantas Baranauskas, Aidas Barkauskas, Tomas Alenčikas, Danas Kamarauskas, Jurgis Marčėnas
Groja: Mantas Meškerys (bosinė gitara), Dovydas Stoškus (mušamieji)

DAUGIAU