Miuziklas šeimai „Išeik į kiemą“

Miuziklas šeimai „Išeik į kiemą“

Miuziklas šeimai „Išeik į kiemą”

Jaunimo miuziklo teatro pristatomas edukacinis miuziklas šeimai „Išeik į kiemą” sukurtas V. V. Landsbergio pasakos „Kaip pelytė Zita pasaulį išgelbėjo” motyvais. Miuziklu siekiama atkreipti jaunųjų žiūrovų dėmesį į opias gamtos užterštumo problemas, egzistuojančias ir jų artimiausioje aplinkoje – bendrame kieme, kuriame kiekvienas mėgsta leisti laisvalaikį su draugais.

„Išeik į kiemą” pasakojama kaip vieną dieną Zitos ir jos draugų kieme pradeda siausti šiukšlių uraganas, ir žaidimai praranda smagumą. Žinoma, kyla klausimas – kas dėl to kaltas? Tačiau miuziklas skatina vaikus ne teisintis, o bendradarbiauti! Pagrindiniai personažai pasiryžta gelbėti savo kiemą, kuris yra visas jų pasaulis, nuo viską naikinančios šiukšlių audros. Jaunieji kūrėjai pabrėžia, jog, ištikus bėdai, svarbiausias dalykas – darnus problemos sprendimas, atsakingumas už save patį ir aplinką, o ne kaltų ieškojimas. Drauge bėdos sprendžiasi greičiau ir žymiai lengviau!

Miuziklo misija – ugdyti atsakomybę už savo padarytus arba, atvirkščiai, nepadarytus veiksmus, nes kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už pasaulį, kuriame gyvename, žemę, kuria vaikštome, ir kiemą, kuriame žaidžiame. Šis kūrinys kviečia suprasti, kad tai, kas vyksta dabar visada turi pasekmių ateityje (tiek teigiamų, tiek neigiamų).

Miuziklo kūrybinė komanda, siekdama kalbėti su jaunaisiais žiūrovams jiems suprantama kalba, kūrinyje sujungė miuziklo žanrą ir šiuolaikinę gatvės kultūrą. Be to, “Išeik į kiemą” pristatomas skate-park’o erdvėje, labiau priimtinoje jaunimui nei formalūs teatro koridoriai. Skate – park’o rampos šiame miuzikle tampa spektaklio dekoracijomis, dėl ko išvengiama naujų dekoracijų, kurios galėtų tapti ateities atliekomis, gamybos.

Miuziklas skirtas 4-9 metų jauniesiems žiūrovams ir juos lydintiems šeimos nariams.

Režisierė – Eglė Kižaitė
Kompozitorius – Artūras Novikas
Libreto autorė – Severina Špakovska
Kostiumių dailininkė – Janina Zibireva

Vaidina:
•Pelytė Zita: Rūta Žibaitytė/ Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė
•Boružė: Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė/ Jovita Skardžiūtė

  • Sraigė: Danguolė Petrikaitė
  • Trolis: Gintarė Kulikauskytė/ Paulina Simutytė
  • Aloyzas: Danas Kamarauskas/ Arnas Danusas

•Laumžirgiai broliai: Jurgis Marčėnas/ Gabrielis Zapalskis, Aidas Barkauskas/ Arnas Danusas

  • Teta Gervė Bernadeta: Severina Špakovska

Groja: Mantas Meškerys (bosinė gitara), Linas Samp (mušamieji)

Bilietus galima įsigyti: http://www.opera.lt/spektakliai/spektakliaivaikams/iseik-i-kiema

 

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2016 vasario 21 17:00 2016 kovo 05 12:00 2016 kovo 06 12:00