Molchat Doma

Molchat Doma

Lapkričio 14 d. Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, koncertą surengs Baltarusijos post-punk sensacija – grupė „Molchat Doma“. Šis vienintelis hito „Sudno (Boris Ryzhy)“ autorių pasirodymas Lietuvoje – jų pasaulinio koncertų turo dalis. Vos paskelbusi apie koncertų turą grupė savo gerbėjus nudžiugino dar viena gera žinia – rugsėjo 6 d. „Sacred Bones“ leidybos kompanija išleis ketvirtąjį studijinį „Molchat Doma“ albumą „Belaya Polosa“. Pirmasis būsimojo albumo singlas „Son“ jau prieinamas įvairiose muzikos klausymosi platformose.

Post-punk, new-wave ir synth-pop muzikos grupė, šiuo metu reziduojanti Los Andžele (JAV),  susikūrė 2017-aisiais Baltarusijoje. Tamsus, gotiškas, bet tuo pat metu šokti kviečiantis „Molchat Doma“ skambesys – unikalus ir puikiai atpažįstamas prisiekusių post-punk‘o fanų.

Europoje, JAV ir likusiame pasaulyje mėgstamą grupę sudaro gilaus monotoniško balso savinininkas Egoras Shkutko, gitaros, sintezatoriaus ir būgnų aparato virtuozas Romanas Komogortsevas bei bosine gitara ir sintezatoriumi grojantis Pavelas Kozlovas. Grupė neslepia, kad juos įkvėpė tokios muzikos legendos kaip „The Cure“, „Siouxsie and the Banshees“, „Depeche Mode“ ir „Human League“, o pačių „Molchat Doma“ muzika dažnai lyginama su tokiais žanro gigantais kaip „Joy Division“ ar „Bauhaus“.

Didžiulio populiarumo „Molchat Doma“ sulaukė 2020-aisiais, kai jų daina „Sudno (Boris Ryzhy)“ tapo „TikTok“ hitu – daugiau nei 100 000 vartotojų panaudojo ją savo vaizdo įrašuose, o tai ženkliai padidino ir grupės sėkmę kituose socialiniuose tinkluose bei muzikos klausymosi platformose. „Sudno“ netruko pakilti į antrąją „Spotify Global Viral Top 50“ ir pirmąją „JAV Viral Top 50“ vietas, o „Molchat Doma“ albumas „Monument“ užkopė į aukštą 21-ąją „Billboard Top 200“ vietą.

2022-2023 m. „Molchat Doma“ leidosi į labai sėkmingą pasaulinį turą, rinkdama pilnas sales JAV, Europoje ir Australijoje bei stabteldama pasirodymams tokiuose muzikos festivaliuose kaip „Coachella“, „Cruel World“ ir „Primavera“. Viešai pasmerkusi Rusijos karą Ukrainoje, dalį iš šiuose koncertuose gautų pajamų „Molchat Doma“ skyrė Ukrainai paremti.

„Molchat Doma“ muzika visada spinduliavo brutalistinę estetiką, tą patį galima pasakyti ir apie būsimąjį albumą: jis šaltas, pilkas ir pramoninis, tačiau persmelktas širdies šilumos. Po grupės proveržio 2020 m. trijulė patyrė įvairiausių įvykių – nuo ​​priverstinio persikėlimo iš gimtinės iki išparduotų koncertų visame pasaulyje. Per ketverius metus muzikantų gyvenime įvyko tiek daug pokyčių, kad jų muzika neišvengiamai transformavosi į naujas dimensijas. „Visas albumas yra prizmė, per kurią bandėme atspindėti tai, kas mums nutiko“, – apie naująjį albumą sako „Molchat Doma“ nariai.

Pirmasis 2024-ųjų rudenį pasirodysiančio albumo singlas „Son“ skleidžia nerimo, nusivylimo, beviltiškumo ir baimės jausmą. Tai tarsi veržimasis į nežinią, suvokiant, kad nebegalėsite grįžti į seną gyvenimą. Singlo vaizdo klipą, kuris Davido Lyncho stiliumi buvo nuflimuotas mistiškose Škotijos aukštumose, režisavo Bryanas M. Fergusonas. Pasak jo: „Tai apie svajonę, kuri atrodo kaip tikrovė, ir tą svajonę, kuri persikelia į realų gyvenimą. Norėjau sukurti kažką emociškai įkrauto, bet atmosferinio, atitinkančio dainą.“

Pasak įtakingo JAV muzikos portalo „Pitchfork“, „Molchat Doma“ muzika yra „Tokia mistiškai užtikrinta, kad neįmanoma nenorėti būti jos dalimi“. Lapkričio 14-ąją šią magiją bus galima patirti „Compensa“ koncertų salėje, Vilniuje.

 

1

DAUGIAU