Molière TARTIUFAS, rež. Oskaras KORŠUNOVAS

Molière TARTIUFAS, rež. Oskaras KORŠUNOVAS

Mieli žiūrovai,

 

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad dėl techninių aplinkybių keičiame pinigų grąžinimo tvarką už perkeltą spektaklį „Tartiufas“.

Primename, kad 2020 m. lapkričio 26, 27 d. 18 val. spektaklio „Tartiufas“ rodymai  atšaukti dėl šalyje paskelbto karantino.

Jūsų turimi spektaklio „Tartiufas“ bilietai galios:

2020 m. lapkričio 26 d. spektaklio „Tartiufas“ bilietai galios 2021 m. gegužės 26 d. 18 val. rodymui;

2020 m. lapkričio 27 d. spektaklio „Tartiufas“ bilietai galios 2021 m. gegužės 27 d. 18 val. rodymui;

Spektakliai vyks Kauno „Girstučio“ kultūros centre.

Būsime dėkingi, jei pasirinksite ne bilietų grąžinimą, o pasiliksite juos ir apsilankysite spektakliuose „Tartiufas“ 2021 m. gegužę. Taip išreikšite palaikymą Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui ir aktoriams.

Jeigu visgi Jums perkelto spektaklio data netinkama, galite pasirinkti kompensacinį kuponą ir apsilankyti kitame mūsų spektaklyje už tą pačią sumą, kiek kainavo jūsų bilietas.

Maloniai prašome per 60 dienų nuo šio laiško gavimo dienos, turimus bilietus (kad matytųsi bilietų brūkšniniai kodai), atsiųsti el. paštu [email protected]. Mes suteiksime Jums kompensacinį kuponą, atitinkantį turimų bilietų vertę, kurį galėsite išsikeisti į kitų LNDT spektaklių bilietus . Kuponas galioja iki 2021 m. liepos 15 d. Jei nepasinaudosite šiuo kuponu iki 2021 m. liepos 15 d., per 14 d. grąžinsime Jums pinigus.

Dėkojame už supratingumą!

 

Iš prancūzų kalbos išvertė Aleksys CHURGINAS

 

Režisierius — Oskaras KORŠUNOVAS

Scenografas — Vytautas NARBUTAS

Kostiumų dailininkė — Sandra STRAUKAITĖ

Kompozitorius — Gintaras SODEIKA

Šviesos dailininkas — Eugenijus SABALIAUSKAS

Vaizdo projekcijų autorius — Algirdas GRADAUSKAS

Choreografė — Vesta GRABŠTAITĖ

Režisieriaus asistentas — Antanas OBCARSKAS

Vaidina:

Tartiufas — Giedrius SAVICKAS

Ponia Pernel — Eglė MIKULIONYTĖ

Ponia Pernel — Nelė SAVIČENKO

Orgonas — Salvijus TREPULIS

Elmira — Toma VAŠKEVIČIŪTĖ

Damisas — Kęstutis CICĖNAS

Mariana — Agnieška RAVDO

Valeras — Eimantas PAKALKA

Kleantas — Darius MEŠKAUSKAS

Dorina — Rasa SAMUOLYTĖ

Ponas Lojalis— Remigijus BUČIUS

Baroko šokėja — Vesta GRABŠTAITĖ

Koncertmeisteris — Joris SODEIKA

 

Režisierius Oskaras Koršunovas: „Tartiufas – tai šių dienų „herojus“. Tobulas prisitaikėlis, karjeristas, pragmatikas ir ištvirkėlis. Siekdamas savo tikslų šis personažas nesibaido jokių priemonių. Žinoma, naujajame spektaklyje jis neapsimetinės šventuoliu; jis greičiau yra puikus viešųjų ryšių specialistas, gerai suprantantis, kad nėra geresnio įrankio mulkinti lengvatikius už moralę, kuria jis ciniškai manipuliuoja. Veidmainystė ir melas jam tėra įvaizdžio kūrimas, o praturtėjimas kitų sąskaita – stiprybės ir pranašumo įrodymas. Tartiufai visada išpažįsta aktualiąją „religiją“. Molière’o laikais jie buvo sulindę į Bažnyčią, sovietmečiu – į partiją, o dabar jie ten, kur Mamona: bankuose, politikoje ir t. t. Jie visada ideologiškai korektiški ir blogiausius darbus sugeba įvilkti į gražiausių žodžių rūbą. Pasaulinė finansinė krizė – tartiufizmo pasekmė. Ši komedija šiandien ypač aktuali Lietuvoje, kur tiesiog klesti tartiufizmas.

Naujajame pastatyme neketinu laikytis vien klasicistinių kanonų: čia bus ir tekstinių, ir veiksminių akibrokštų. Pats Molière’as diktuoja įdomias pastatymo sąlygas. Šis autorius aštrus, aktualus. Jokia pjesė pasaulyje iki šiol nėra sukėlusi tokio didelio skandalo kaip „Tartiufas“. Tai pirmas dramos kūrinys, tapęs tarptautiniu įvykiu: supriešinęs vieną iš didžiausių valstybių su įtakingiausia galia, megavalstybe – Popiežiaus rūmais. Lietuvoje tartiufizmą aš matau ne Bažnyčioje, o tarp šiuolaikinių valdininkų, šiuolaikinėje politikoje, šiuolaikiniame versle, kur labai daug kalbama gražiomis frazėmis, bet už viso to slypi korupcija. Kaip lengvai ir ciniškai manipuliuojama žmonėmis, pasitelkus propagandines viešųjų ryšių priemones… Spektaklyje tai bus atpažįstama. Deja, ateinanti karta nėra sąžiningesnė. Ji tiesiog geriau pasiruošusi tai manipuliacijai, kuri ypač puikiai atsiskleidė dabartiniame liberalų skandale. Liberalai tiesiogiai kalbėjo apie tai, kad ateina sudaužyti korupcijos, o mums pasiūlė patį didžiausią korupcijos pyragą, kurį mes dabar raikom.“

DAUGIAU