“Mossovet” gastrolės, spektaklis “Dievas”

“Mossovet” gastrolės, spektaklis “Dievas”

Woody Allen
„Dievas“
Senovės graikų namų teatras
(spektaklis rusų kalba)

Režisierius – Viktor Šamirov;
Dailininkas – Aleksėj Kondratajev;
Kostiumų dailininkas – Andrėj Klimov.

Vaidina:
Aktorius, vergas – Goša Kucenko;
Dinara – Jana Lvova;
Kūrėjas, caras – Aleksandr Jacko;
Choras – Nina Konovalova;
Graikas, sargybinis – Valerij Jariomenko;
Sūnus, spartakietis, šeimininkas – Pavel Savinkov;
Autorius – Viktor Šamirov.

Šios pjesės autorius, Vudis Alenas (Woody Allen), įvairiapusis ir be galo talentingas žmogus. Jis visų pirma kino režisierius, scenaristas ir aktorius, kurį žino visi intelektualios komedijos mėgėjai. Be to, jis muzikantas, rašytojas ir dramaturgas. „Dievas“ – viena iš nedidelių, tačiau kaip visuomet protingų ir linksmų, pjesių – alegorijų.
Režisieriaus Viktoro Šamirovo įdomiai pastatyta pjesė visų pirma patraukia dėmesį kandžiu požiūriu į kasdienius įvykius, kuriuos dramaturgas paverčia aktualiu šiuolaikiniu veiksmu su giliu filosofiniu ir socialiniu turiniu.
Veiksmas vyksta dideliame amfiteatre 500 m. prieš Kristų arba staiga persikelia į mažą mūsų dienų teatrą. Antikinis teatras ir šiuolaikinis pasaulis egzistuoja ne paralelėj, bet glaudžiai persipina pavirsdamas fantasmagoriniu veiksmu, kuriame kiekvienas aktorius vaidina keletą vaidmenų – antikinio teatro herojų ir antikinės tragedijos aktorių šiuolaikiniame teatre.
Ryškus, išraiškingas veiksmas nugramzdina žiūrovą į paradoksalaus spektaklio stichiją, kurioje apie rimtus ir svarbius dalykus kalbama su dideliu gyvenimo ir scenos supratimu – tai paprasta, linksma ir valiūkiška.

DAUGIAU