Muziejų dienos ir nakties renginiai

Muziejų dienos ir nakties renginiai

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune

Gegužės 18 d., šeštadienį,

nuo 14 iki 17 val. lankytojai galės „skraidyti laiko lėktuvu” ir pasisvečiuoti pas garsiausius Lietuvos lakūnus Steponą Darių ir Stasį Girėną.

Lauke veikiančios fotografijų parodos „Vardan tos Lietuvos! Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gyvenimo skrydis” fone laukia pasakojimai iš Lietuvos aviacijos istorijos, ir, žinoma, pažintis su tautos herojais – S. Dariumi ir S. Girėnu, kurių skrydis per Atlantą vienijo ir vis dar tebevienija plačiai po pasaulį pasklidusius lietuvius.

Ar žinote, kuris iš lakūnų dalyvavo Klaipėdos krašto sukilime, turėjo savo taksi įmonę, būsimą žmoną pamilo krepšinio aikštelėje? Jūs taip pat sužinosite, kiek lėktuvų turėjo Lietuvos aviatoriai pirmaisiais nepriklausomybės metais, kaip degalų kiekis buvo susijęs su pradedančiųjų lakūnų skraidymo ore trukme. Išgirsite, kas į Lietuvą „atvežė” ir išpopuliarino beisbolą, krepšinį bei kitas sporto šakas, kas tokie buvo S. Jucevičius ir S. Girskis. Galėsite paskaičiuoti, kiek degalų reikėjo „Lituanicos” skrydžiui per Atlantą ir kiek valandų truko skrydis.

nuo 17 iki 18.30 val. Istorinės Prezidentūros Audiencijų salėje vyks Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos Ingos Raginienės klasikinės gitaros klasės mokinių koncertas. Lankytojai išgirs pačias įspūdingiausias gitaros melodijas, o koncertą užbaigs jungtinis 12 gitaristų ansamblis A. Piazzollos kūriniu „Libertango” ir Monty Normano „Džeimso Bondo tema”.

nuo 20 iki 22 val. kviečiame visus į retro kino vakarą (XX a. I p.), kuris sužavės tiek vaikus, tiek jų tėvelius. Pristatysime dailininko, scenografo, lėlininko Stasio Ušinsko sukurtą nuotaikingą pirmąjį lietuvišką marionečių filmą „Storulio sapnas” (1938 m.), vieno iš animacinio kino pradininkų Vladislovo Starevičiaus „Vabalų istorijas” bei kitus to laikotarpio meninio kino kūrinius.

Žiūrovai pamatys pirmuosius lietuviško kino bandymus, taip pat sužinos apie tarpukario kino „virtuvę”, kūrėjus bei aktorius, galės pasigrožėti senąja animacija. Su tarpukario kinu lankytojus supažindins kino istorikas ir kritikas Gediminas Jankauskas.

Renginiai nemokami.

DAUGIAU