free Muziejų naktį linksmos, negirdėtos, neregėtos istorijos apie Kastuką

Muziejų naktį linksmos, negirdėtos, neregėtos istorijos apie Kastuką

Muziejų naktį linksmos, negirdėtos, neregėtos istorijos apie Kastuką

 

M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose

Gegužės 20 d., šeštadienį,

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus vėl jungiasi prie kasmetinio Muziejų nakties projekto ir siūlo žaismingus, prasmingus renginius įvairiai auditorijai. Tegul M. K. Čiurlionis Jus įkvepia juoktis, o muziejuje išgirstos ir išjaustos istorijos išlieka Jūsų širdyse.

 

PROGRAMA VISAI ŠEIMAI:

14.00 Komiksų „Čiurlionis įkvepia juoktis“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės (Trukmė 1,5  val.)
Apie ką galvojo Čiurlionis, laukdamas išskrendančio paukščiuko? Kaip gimė paveikslas „Karalių pasaka“? Kur įamžintas Kastuko šuo Liamoriukas? Susipažinę su VDA Kauno fakulteto Taikomosios grafikos studentų kūrybiniais darbais leisimės į linksmą ekskursiją po M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų. Išgirsime daug smagių pasakojimų apie Kastuko vaikystės nuotykius. Pasisėmę idėjų kursime savo komiksą!

15.30 Iškyla traukinuku:  „Apie vaikiškas Kastuko išdaigas – su močiute Birute“ (Trukmė 1,5 val.) Senojoje Čiurlionių sodyboje močiutė Birutė pasidalins atsiminimais apie Kastuko vaikystę ir pakvies pakeliauti geltonu traukinuku Druskonio ežero pakrantėmis. Greitai besikeičiančius Druskininkų miesto vaizdus lydės močiutės pasakojimai. Sužinosime kaip mažasis Kastukas pravirkdė savo mamytę, kuo įžymus Pranas Sūrutis, kur „gyvena“ Druskininkų miesto istorija ir kur galime pamatyti M. K. Čiurlionio miško karalių karūnas.
(Dėmesio: traukinuke vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė rezervacija.)***

 

KULTŪROS MYLĖTOJAMS:

17.00 Knygos „Kazimieras Stabrauskas – M. K. Čiurlionio mokytojas“ pristatymas.
Turėsime galimybę iš pačios knygos autorės menotyrininkės Vilmos Kilinskienės išgirsti pasakojimą apie lietuvių kilmės menininką, M. K. Čiurlionio mokytoją ir bičiulį, Varšuvos dailės mokyklos įkūrėją, vieną iš pirmųjų lietuvių dailės parodų organizatorių, simbolistą ir secesininką Kazimierą Stabrauską (1869–1929). Neseniai išleistame kataloge atskleidžiamas gilus dailininko vidinis pasaulis, svarus indėlis į lietuviškosios dailės populiarinimą bei sklaidą, kūrybiniai M. K. Čiurlionio bei K. Stabrausko panašumai.

18.00 Vokiečių tapytojo Johannes Hänsch (1875–1945) parodos „Sudetų ir Alpių kalnų viršūnėmis“ atidarymas. Pirmą kartą Lietuvoje pristatoma personalinė M. K. Čiurlionio amžininko, peizažisto J. Hänsch‘o  paroda kviečia pakeliauti tapytomis Sudetų ir Alpių kalnų viršūnėmis, Zylto salos pakrantėmis ir dailininko gimtojo miesto – Berlyno apylinkėmis. Karališkos akademijos auklėtinio ir daugiamečio Berlyno, Miuncheno dailės parodų dalyvio J. Hänsch‘o gausi tapybos darbų kolekcija – tai didžiojo patrioto, mecenato Mykolo Žilinsko dovana Lietuvai.

19.00 Gidų grupės „ARTELĖ“ teatralizuota ekskursija „Ašariukės mamai“.
Šiltas pasakojimas apie M. K. Čiurlionio vaikystę, jaunystę, šeimos meilę ir paprastų žmonių įtaką menininko asmenybei. Spektaklio personažai sugrąžins mus į XX a. pradžią ir pakvies pasivaikščioti menininko pamėgtais Druskininkų takais.

 

MUZIEJAUS LANKYMAS IR RENGINIAI NEMOKAMI.

***Registruotis prašome telefonu: +370 679 24503arba el. paštu: ciurlioniomemorialinis@gmail.com

DAUGIAU