Muzikinė Europos mozaika

Muzikinė Europos mozaika

JUSTINA AUŠKELYTĖ – gimusi 1989 m. Vilniuje, pastaraisiais metais garsina Lietuvą savo aukštais pasiekimais svarbiuose smuikininkų konkursuose (2009 m. Tarptautiniame J. Heifetzo konkurse pelnė 2-ąją premiją, 2008 m. iškovojo Grand Prix Tarptautiniame B. Dvariono konkurse) bei koncertuodama ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių bei JAV. Smuikininkė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Kauno simfoniniu, Klaipėdos kameriniu bei Liepojos filharmonijos simfoniniu orkestrais.
2008 metų vasarą ji dalyvavo prestižiniame Tarptautiniame smuikininkų festivalyje „Gasparo da Salo” Italijoje greta pasaulinio lygio atlikėjų, tokių kaip Shlomo Minz, Pavel Berman, Sergej Krylov ir Yuri Bashmet, o 2009 metų rudenį buvo atrinkta koncertuoti solo su orkestru IV-ajame tarptautiniame M.Oginskio festivalio baigiamajame koncerte.
Justina ne kartą yra gavusi Lietuvos Respublikos Prezidento apdovanojimą už muzikinius nuopelnus Lietuvai. 2006 metais smuikininkė buvo pakviesta studijuoti aukšto meistriškumo Tarptautinėje Muzikos Akademijoje Italijoje „Incontri col Maestro” ir jau penkerius metus joje tobulinasi pas garsų smuikininką bei pedagogą Pavel Berman.

CESARE PEZZI – gimęs 1989 metais Ravenoje (Italija), nuo ankstyvos vaikystės pradėjo skambinti fortepijonu ir jau būdamas šešerių metų pirmą kartą koncertavo publikai.
Šiuo metu pianistas studijuoja „Cherubini” Konservatorijoje Florencijoje bei dažnai koncertuoja įvairiuose didžiuosiuose Italijos miestuose, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose, kur gauna aukštus įvertinimus. Taip pat pianistas bendradarbiauja su įvairiais šių dienų kompozitoriais bei pirmasis Italijoje atlieka jų kūrinius, tarp kurių R.Shchedrin‘o „Menuhino Sonata”, atlikta Bergamo mieste 2008 metais.
Pianistas didelį dėmesį skiria kamerinės muzikos atlikimui, skambina įvairių sudėčių kameriniuose ansambliuose bei tobulinasi Akademijoje „Cabrini” Romoje ir Akademijoje „Incontri col Maestro” Imoloje, kur susipažino su smuikininke Justina Auškelyte

PROGRAMA
Johannes Brahms (1833-1897)
FAE Scherzo

Niccolò Paganini (1782-1840)
„Le Streghe”

Balys Dvarionas (1904-1972)
Scherzino

César Franck (1822-1890)
Sonata smuikui ir fortepijonui A-dur

Pablo de Sarasate (1844-1908)
„Zigeunerweisen” („Čigoniškos melodijos”)

DAUGIAU