Muzikinis festivalis „Panevėžio ruduo 2015“

Muzikinis festivalis „Panevėžio ruduo 2015“

Paskutinis muzikinio festivalio akordas – “Basso trio” koncertas

Lapkričio 8 dieną 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje koncertuos trys muzikos pasaulyje žinomi atlikėjai, susijungę į “Basso trio”: vokalistė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė, kontrabosininkas Donatas Bagurskas ir pianistė Audronė Kisieliūtė.

Šis koncertas – baigiamasis muzikos festivalio „Panevėžio ruduo 2015″ renginys.

Programoje „Belle Epoque” skambės Fauré, G.Verdi, G.Bottesini, R.Leoncavallo, A.Pärt, E.Toselli, J.Massenet, G.Martini, L.Denza ir kitų kompozitorių kūriniai. Klausytojai išgirs serenadas, elegijas, meilės dainas, kuriose persipins nuostabus solistės balsas, subtilūs kontraboso ir fortepijono garsai.

Kiekvieno „Basso trio” atlikėjo kūrybinė biografija yra labai turininga, pažymėta įspūdingų darbų Lietuvos ir užsienio scenose, koncertų tarptautiniuose festivaliuose ir svarių muzikinių laimėjimų šalyje ir svetur.

Sopranas A. Krikščiūnaitė, 1987 m. baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (tuometinė Lietuvos valstybinė konservatorija), muzikinę karjerą pradėjo Klaipėdos muzikiniame teatre. 1992 m. ji tapo tarptautinio L.Pavarotti konkurso Filadelfijoje (JAV) diplomante. 2004 m. solistė apdovanota Baltosios žvaigždės ordinu už nuopelnus Estijos kultūrai, 2005 m. tapo Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko” laureate. 2011 m. vokalistei paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. A.Krikščiūnaitė sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos muzikiniuose teatruose. Solistė aktyviai koncertuoja tiek Lietuvos žymiausiose koncertų salėse, tiek užsienyje – Lenkijoje, Airijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Suomijoje, Izraelyje, Vokietijoje, Olandijoje, Baltarusijoje, Danijoje.

Kontrabosininkas D. Bagurskas baigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją, vėliau Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. 2000- 2010 metais dirbo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteriu. D. Bagurskas koncertuoja su pagrindiniais Lietuvos kameriniais ir simfoniniais orkestrais, nuolat bendradarbiauja su M.K.Čurlionio ir „Chordos” styginių kvartetais, yra ansamblio „4 Tango” narys. Atlikėjas dalyvauja senovinės muzikos projektuose, juos įgyvendina kartu su Baltijos šalių baroko orkestru bei Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika”.

Pianistė A. Kisieliūtė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) auklėtinė. Nuo 1987 m. dėsto LMTA koncertmeisterio katedroje. Su koncertų turais atlikėja yra gastroliavusi Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, JAV.
A. Kisieliūtė ne tik kaip pianistė dalyvauja prestižiniuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose, bet ir talkina daugiau nei 15 tarptautinių muzikos konkursų Graikijoje, Ispanijoje, Suomijoje, Austrijoje, Latvijoje, Moldovoje, Gruzijoje, Estijoje, Lenkijoje ir kt.

Muzikiniame festivalyje „Panevėžio ruduo 2015″, vyksiančiame lapkričio 6-8 dienomis, koncertuos ir kiti žinomi šalies atlikėjai bei kolektyvai: Lietuvos kamerinis orkestras, merginų choras „Liepaitės”, Simona Jakubėnaitė ir elektronikos bei styginių instrumentų kvartetas „Silent Corners”, Aistė Lasytė ir „The Schwings”, Arina ir Kauno bigbendas. Lapkričio 6 ir 7 dienomis koncertai vyks kino centre „Garsas”, lapkričio 8 dieną – Dailės galerijoje.

Bilieto kaina perkant iš anksto  – 2 Eur, koncerto dieną – 3 Eur.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 

DAUGIAU