Muzikos ir romantikos magija

Muzikos ir romantikos magija

Kviečiame į kelionę muzikos žinovus ir romantikos mylėtojus.

Šį kartą mus pasitiks grafų Tiškevičių dvarų didybės fragmentai, Andre parkai, senosios Lietuvos sostinės romantiška praeitis, o kelionę vainikuos „Vokalo muzikos magija“ – klasikinės muzikos koncertas – gražiausių dainų ir operų arijų programa su Merūnu Vitulskiu (tenoras), Jonu Sakalausku (baritonas) ir pianiste Birute Asevičiūte (fortepijonas). Tai VšĮ „Art Gate“ rengiamo ciklo „Menas išskirtinėse erdvėse“ dalis.

Pirmiausia aplankysime prie Vokės upės įsikūrusią buvusią J.Tiškevičiaus rezidenciją. Buvę prabangūs rūmai pritaikyti vietos reljefui ir gerai dera su gamtovaizdžiu dėka prancūzų architekto E.Andre sukurto šedevro – Trakų Vokės parko. Tačiau šį kartą daugiau pasižvalgysime po pačius rūmus.
Rūmuose išlikę arba pagal likusius pavyzdžius rekonstruoti vertingi interjerai. Jų puošyba (daugiausiai lubų ornamentika) atspindi istorizmo architektūros stilių įvairovę.

Atvykę į Trakus, vidurdienio programą galėsite pasirinkti patys. „Kivedos“ gidė palydės smalsuolius į Trakų salos pilį, kur iš dvariškių galėsite persikūnyti į kunigaikščius. O tie, kuriuos pavilios trimis laigais į gatvę žiūrinčios ir kvepiančios kibinais trobelės, galės paskanauti karaimų nacionalinių patiekalų.

Iš Trakų kelias suks link Užutrakio dvaro.

Užutrakio dvaras – tai dar viena grafo Tiškevičiaus rezidencija, dar vienas E.Andre parkas. 
Džiugu, kad baigiami restauruojami reprezentaciniai rūmai jau atvėrė duris ir menui, ir žmonėms. 

Šią popietę Jūsų sielas virpins W. A. Mozarto, L. van Beethoveno, R. Schumanno, R. Wagnerio, P. Čaikovskio, G. Verdi, G. Puccini, G. Bizet kūriniai atliekami jaunų, talentingų ir jau pamėgtų Lietuvos atlikėjų, kaip ir tais XX a. pradžios aukso amžiaus laikais…

DAUGIAU