“Muzikos ruduo” Biržų pilyje

“Muzikos ruduo” Biržų pilyje

Biržų pilies rūmuose — festivalio „Muzikos ruduo” koncertas, kuriame dalyvaus Robertas Bliškevičius (altas) ir Jonė Punytė (fortepijonas).
Skambės:
Algirdo Martinaičio „Anabasis” altui ir fortepijonui (2000),
Broniaus Kutavičiaus sonata altui ir fortepijonui (1969),
Fausto Latėno „Pasodoblis” altui ir fortepijonui (1988),
Teisučio Makačino tango „Krintanti žvaigždė” altui ir fortepijonui (2005),
Cesario Francko sonata A-dur (1882), versija altui ir fortepijonui.
Festivalio „Muzikos ruduo” rengėjai – „Domus Artis” ir Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikos fondas.

Altininkas, festivalio „Muzikos ruduo” meno vadovas R.Bliškevičius mokėsi B.Dvariono muzikos mokykloje, studijas tęsė J.Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje (dabar konservatorijoje) bei Lietuvos muzikos akademijoje — Audronės Pšibilskienės ir Donato Katkaus klasėje. Studijų metais dalyvavo įvairiuose konkursuose ir festivaliuose, daug koncertavo ne tik kaip solistas, bet ir kaip įvairių kamerinių ansamblių dalyvis. Subūrė kamerinį orkestrą. 1997 metais kartu su Dariumi Stabinsku įsteigė styginių kvartetą „Chordos”, kuriame groja iki šiol. Jis yra vienas senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale” organizatorių.

J.Punytė 1997 m. baigė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją (mokytoja Birutė Kumpikienė). 2003 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūros studijas solo fortepijono klasėje (prof. Olga Šteinbergaitė) ir stažavosi Štutgarto aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, prof. Konrado Richterio, prof. Cornelio Witthoeffto klasėse bei 2004-2006 Trosingeno (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje (prof. Eckart Sellheimo autentiško senojo fortepijono klasėje). Šiuo metu studijuoja LMTA meno aspirantūroje, prof. Veronikos Vitaitės fortepijono klasėje. Pianistė sėkmingai dalyvavo įvairiuose festivaliuose ir konkursuose. Išskirtinį dėmesį skiria lied žanrui. Su Wakako Nakaso (Japonija) koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje.    

DAUGIAU