„Muzikos salėje“ – ypatingi susitikimai su lietuvių muzikos atstovais

„Muzikos salėje“ – ypatingi susitikimai su lietuvių muzikos atstovais

Net 40 pripažintų ir jaunųjų Lietuvos muzikantų pasirodymų, keliasdešimt susitikimų su atlikėjais ir autoriais bei keli tūkstančiai naujų ir legendinių įrašų, – visą šį lietuviškos muzikos spektrą jau šių metų vasario 19-22 dienomis pristatys „Muzikos salė”, šiais metais tapsianti pagrindine populiariosios Vilniaus knygų mugės naujove. Ji visus kviečia į ypatingą susitikimą su leidėjais ir kūrėjais, vyksiantį Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo” antrojoje salėje.

„Muzikos salėje” skambės lietuviškas džiazas, klasika, folk, hip-hop, pop, roko, sunkiojo metalo ir pasaulio muzika, dainuojamoji poezija. Netrūks premjerų: naujausių albumų pristatymus ruošia Linas Adomaitis, Ieva Narkutė, Kęstutis Vaiginis ir Dmitrij Golovanov, Ba., Saulius Petreikis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, MC Mesijus, grupės „Biplan”, „G&G Sindikatas”, „Žalvarinis”, „Colours of Bubbles”, kūrybinio folkloro grupės „ByTikZyz” ir „Sedula”.

„Jau seniai galvojome, kad Lietuvos muzikos gyvenimui trūksta renginio, kuriame galėtų susitikti visi – tiek leidėjai, tiek atlikėjai, o mūsų muzikos mėgėjai ir svečiai iš užsienio šalių – susipažinti su šalies muzika, kuri yra žymiai įvairesnė, nei gali atrodyti. Tad kviečiame „Muzikos salėje” apsilankyti visus, besidominčius lietuviška muzika ir pasinerti į jos įvairovę”, – sako „Muzikos salės” projektą įgyvendinančios asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Itin plačią lietuviškos muzikos programą pristatysianti „Muzikos salė” veiks ilgiau nei Knygų mugė: jos scenoje penktadienio ir šeštadienio vakarais skambės specialiai šiam renginiui ruošiami projektai, kuriuose pasirodys „LRT Opus Ore” projekto dalyviai ir „Auksinių diskų” laureatai.

Pasinerti į garsų pasaulį kvies ne tik atskiri muzikantai ar grupės, bet ir susijungę įvairioms muzikos kryptims atstovaujantys atlikėjai. Specialiuose stenduose bus pristatoma lietuviška džiazo, klasikos, hip-hop muzika ir dainuojamoji poezija. Savo stendą „Muzikos salėje” atvers ir kelias teatro mylėtojų kartas užauginęs „Keistuolių teatras”, kuris suaugusius ir mažuosius svečius džiugins rinktinių dainų koncertu.

Netrūks ir susitikimų su atlikėjais – unikalia patirtimi dalinsis tokie Lietuvos muzikos grandai kaip trisdešimties metų veiklos jubiliejų paminėjusios grupės „Antis” lyderis Algirdas Kaušpėdas, „Dainos teatras”, aktorius bei muzikantas Andrius Kaniava ir kiti. Bus galima susipažinti ir su XVII a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės muzika.

Be to, lietuviškos muzikos įrašų bus galima įsigyti geresnėmis kainomis, bus atstovaujami ir užsienio muzikos leidėjai. Atskiruose stenduose bus parduodami bilietai į šalies muzikos renginius, veiks poilsio zona. Patekti į „Muzikos salę” bus galima su Vilniaus knygų mugės bilietu – juos galima įsigyti „Bilietai.lt” prekybos taškuose bei Knygų mugės interneto puslapyje. Išankstinių bilietų kaina – nuo 3 iki 10 eurų, kasose mugės metu – nuo 4,5 iki 10 eurų.

AGATA yra ne pelno organizacija, vienijanti atlikėjus (muzikantus, aktorius) bei muzikos leidėjus ir besirūpinanti jų teisių įgyvendinimu Lietuvoje. „Muzikos salės” projektas yra iš dalies finansuojamas LR kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.

 

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/797381130334293/

DAUGIAU