Narcizas

Narcizas

Narcizas

 

Rež. Dovilė Gasiūnaitė, 2012 m., 95 min., lietuvių/ anglų k. 

 

Trumpai: Teodoras yra gražus, viskuo apdovanotas ir savo vertę suvokiantis styginių kvarteto violončelininkas. Žavesiu spinduliuojantis muzikantas, trokšdamas patirti tai , kas jam neįmanoma, atsisako visko, ką buvo sukūręs. Tačiau menininkas dar nežino, kad didžiausias iššūkis sau yra jis pats.

Aprašymas: Narcizas (graik. Narkissos) šaknimi dalinasi su žodžiais „narkozė”, „narkotikas”. Šie žodžiai kilę iš veiksmažodžio narkaō, reiškiančio svaiginimąsi, stiprų kvepėjimą. Šiuolaikinėje antikinio mito versijoje Teodoras (Amvrosios Vlachopoulos) yra gražus, viskuo apdovanotas ir savo vertę suvokiantis styginių kvarteto violončelininkas. Jis traukia žmones, jis juos žaloja, bet vis tiek jam sunku atsispirti. Teodoras meta šeimą, draugus, darbą ir trokšta bent kartą patirti tai, kas jam būtų neįmanoma. Jis dar nežino, kad didžiausias iššūkis yra jis pats.
„Narcizas” – tai pirmasis pilnametražis rež. D.Gasiūnaitės filmas. 2012-ųjų Lietuvos kino ir televizijos apdovanojimuose jis buvo nominuotas trims „Sidabrinėms gervėms” geriausio kompozitoriaus darbo, geriausio epizodinio aktorės vaidmens ir geriausio pilnametražio vaidybinio filmo kategorijose.

DAUGIAU