NEDA IR OLEGAS. Muzikiniai monologai

NEDA IR OLEGAS. Muzikiniai monologai

NEDA ir OLEGAS. Muzikiniai monologai

          Du žmonės, du likimai, du požiūriai, du balsai. Dviejų žmonių, vyro ir moters, išgyvenimai, patirtys ir mintys apie amžinas vertybes – gyvenimą, meilę ir net… mirtį! Skirtingos istorijos dainų tekstuose, apipintos graudžiais gitaros akordais ir švelniais fleitos garsais.

         Prie akoriaus Olego Ditkovskio, turinčio savitą požiūrį į autorinę dainą, puikiai dera moteriškas Nedos vokalas ir skaidrios, virtuoziškos fleitos, bei vokalo improvizacijos.

         Prasmingi tekstai, nebanali muzika, džiazo elementai ir stipri vidinė energija – visa tai galima pamatyti dueto pasirodymuose. Programoje skamba naujos ir senos, laiko patikrintos dainos, kurios kiekvieną kartą atliekamos vis kitaip…

         Koncertas skirtas visiems išsiilgusiems nuoširdžios, prasiskverbiančios iki širdies gelmių muzikos.

 Bilietais prekiaujama Alytaus miesto teatro kasoje

            Neda Malūnavičiūtė išsiskiria muzikavimo emocionalumu, aprėpiančiu ir žaismę bei gaivališką spontaniškumą, ir intymų santūrumą. Plėtodama mainstream tradicijas, balsą ji dažniausiai naudoja kaip lygiavertį ansamblio instrumentą.

           Nuo mažumės Neda mokėsi improvizacijos pas Vladimirą Čekasiną, baigė fleitos specialybę Lietuvos muzikos akademijoje. Džiazo scenoje debiutavo 1988 m. su Vladimiro Čekasino vadovaujamu moksleivių džiazo ansambliu. Nuo koncertinės veiklos pradžios muzikavo bemaž su visais Lietuvos džiazo meistrais. Reikšmingiausi kolektyvai, kuriuose skambėjo Nedos balsas ir fleita – grupė „NNB”, Artūro Anusausko kvintetas, „Džiazo nublokšti”, „Vilnius Jazz Quartet”, Vytauto Labučio oktetas, Dainiaus Pulausko sekstetas, Leonido Šinkarenko „Jazz 4″. Ji dalyvavo ir tarptautiniuose projektuose su Michailo Finbergo bigbendu (Baltarusija), Daniilo Kramerio trio (Rusija), Berndo Homanno kvartetu (Vokietija), Kęstučiu Stančiausku ir grupe „Streetdancer” (JAV), Raivo Tafenau grupe (Estija – Suomija – Lietuva) ir kt. Su įvairiais kolektyvais Neda koncertavo JAV, pasirodė garsiuose Europos džiazo festivaliuose, tarp jų Imatros (1994), Tamperės (1995), Pori (2000, visi Suomijoje).

           1994 m. Neda pelnė tarptautinio vokalistų konkurso Bialystoke (Lenkija) Grand Prix, 1999 m. su Dainiaus Pulausko sekstetu buvo įvertinta tarptautinio „Yesterday Pärnu” konkurso Estijoje Grand Prix.

           Neda sėkmingai pasirodo ir kaip populiariosios muzikos atlikėja, šiame amplua yra pelniusi „Bravo” apdovanojimą (1997).

           Olegas Ditkovskis aktorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas. 1973 – 1983m. studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje ir dirbo Šiaulių teatre. 1984 – 1989 m. kinematografijos institute Maskvoje studijavo kino režisūrą. Pirmąją dainą “Kaip gaila” O. Ditkovskis parašė dar mokykloje pagal mokytojos V. Tapinienės žodžius.
           Didžioji dalis šio bardo dainų įėjo į 1996 – 1998 m. „Aktorių trio” išleistas garsajuostes bei kompaktines plokšteles. Atlikėjui pirmiausia rūpi melodija, o tik paskui tekstas. Dažniausi jo atliekamų dainų tekstų autoriai yra žinomi lietuvių poetai: H. Radauskas, A. Jonynas, S. Geda.

           Paklaustas, už ką publika myli bardų dainas, Olegas Ditkovskis atsakė: „Už paprastumą, nuoširdumą, už sukurtą, o ne už padarytą dalyką. Žmogus čia ateina kaip išpažinties, išklausydamas, kas kitiems skauda, pats prisipažindamas, kad ir jam skauda. Tai tiesioginis, subtilus ir intymus bendravimas.” (Delfi.lt)

DAUGIAU