free Nemokama ekskursija “Po seniausias Vilniaus gyvenvietes”

Nemokama ekskursija “Po seniausias Vilniaus gyvenvietes”

Vivid Vilnius kviečia pažinti savo miesto ir valstybės ištakas aktyviai – nemokamoje ekskursijoje-žygyje po seniausias Vilniaus gyvenvietes! Lietuvos Valstybės dienos proga Vivid Vilnius dovanoja galimybę pasivaikščioti po seniausias Vilniaus gyvenvietes, menančias Mindaugo laikus!

Liepos 6-ąją, pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius sudalyvauti interaktyvioje ir nuotaikingoje ekskursijoje- žygyje po seniausias Vilniaus gyvenvietes, šiandien tapusias žaliąja miesto oaze – Kalnų parką.

Žygį, kaip ir dera tokią dieną, pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur susipažinsite su Mindaugo pasiekimais bei pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybe. Toliau keliausime link buvusios šventosios ąžuolų giraitės, vėliau patekusios vienuolių globon, bet iki pat XIX a. vilniečių tebevadintos “giria”, o nuo čia prasidės žygis po kalvotąjį Kalnų parką. Būsite nustebinti, kokį gamtos grožį ir istorijos lobyną turime visai šalia – pačiame Vilniaus centre! Pasivaikščiojimo metu įkopsime į trijų kalnų – Stalo, Bekešo ir Plikojo (Trijų Kryžių) – viršukalnes, pasigėrėsite įspūdingomis Vilniaus panoramomis, sužinosite, kur kūrėsi pirmosios gyvenvietės Vilniuje, kur stovėjo Kreivoji pilis ir koks likimas ją ištiko,  kada Kalnų parkas pakeitė savo išvaizdą ir kodėl Trijų kryžių kalnas šiuo metu yra aukščiausias, ką ant šios viršukalnės simbolizuoja trys balti kryžiai ir daug kitų istorinių įdomybių.

Ekskursijos – žygio metu bus lankomos šios vietos:

– Karaliaus Mindaugo paminklas;
– Gedimino kalnas;
– Bernardinų parkas;
– Vilnios slėnis;
– Kalnų parkas (Bekešo, Stalo, Plikasis/Trijų kryžių kalnas, Dainų slėnis).

Ekskursijos pradžia – 15.30 val.

Ekskursijos trukmė – 1 h 30 min.

Susitikimo vieta – Karaliaus Mindaugo paminklas.

Ekskursijos pabaiga: Dainų slėnis.

Rekomenduojame avėti patogia žemakulne avalyne ir su savimi turėti geriamojo vandens.

Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti nemokamas ekskursijas ir ateityje!

Registracija nebūtina, bet pageidautina el. paštu  [email protected] arba užpildžius registracijos formą www.vividvilnius.lt. Arba tiesiog ateikite prie Karaliaus Mindaugo paminklo liepos 6-ąją 15.30 val. Iki pasimatymo!

DAUGIAU