free Nemokama ekskursija “Valstybingumo keliu”

Nemokama ekskursija “Valstybingumo keliu”

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius liepos 6-ąją, pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, leistis į intriguojančią ir paslapčių kupiną ir kelionę Lietuvos istorijos keliais nemokamoje ekskursijoje „Valstybingumo keliu“! Ekskursijos metu keliausime laiku per aštuonis Lietuvos istorijos šimtmečius – nuo karaliaus Mindaugo iki Baltijos kelio. Sakoma, kad praeities pergalės įkvepia ateities žygdarbiams, tad nusiteikite iššūkiams!

Ekskursiją, kaip ir dera tokią dieną, pradėsime nuo karaliaus Mindaugo paminklo, kur susipažinsite su Mindaugo valdymo pasiekimais ir sužinosite įdomių faktų apie pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus asmenybę bei to laikmečio realijas. Ekskursijos metu taip pat sužinosite, kaip Lietuva nuo Nemuno iki Neries išsiplėtė iki didvalstybės nuo jūrų iki jūrų, koks valdovas irgi “matavosi” karūną ir kas jam sutrukdė ja pasipuošti, kas į Vilnių pakvietė pirmuosius “darbo migrantus”, kas statėsi Valdovų rūmus ir kas juose gyveno, kaip Vilniuje atsirado universitetas, kam priklausė pirmoji rašytinė Europos Konstitucija, kur galima rasti Baltijos kelio dalyvių pėdsakus bei daug kitų viena už kitą įdomesnių Lietuvos istorijos detalių.

Ekskursijos metu bus lankomos šios vietos:

– Karaliaus Mindaugo paminklas;
– Katedros aikštė;
– Valdovų rūmų kiemas
– Gedimino paminklas;
– S. Daukanto aikštė;
– Universiteto (bibliotekos) kiemas;
– K. Sirvydo skveras.

Ekskursijos pradžia: 12.00 val. nuo Karaliaus Mindaugo paminklo;

Ekskursijos pabaiga: Katedros aikštė

Trukmė: 1 h 30 min

Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti nemokamas ekskursijas ir ateityje!

Registracija: užpildžius registracijos formą https://www.vividvilnius.lt/nemokamos-ekskursijos/valstybingumo-keliu/

Iki pasimatymo!

DAUGIAU