free Nemokama Joninių ekskursija “Paparčio žiedo beieškant”

Nemokama Joninių ekskursija “Paparčio žiedo beieškant”

Artėjant trumpiausiai metų – Joninių – nakčiai, Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius leistis į paparčio žiedo paieškas senajame Vilniuje! Nemokamoje ekskursijoje – žygyje „Paparčio žiedo beieškant“ pakeliausime po seniausias Vilniaus gyvenvietes, sužinosime, kaip mūsų protėviai šventė Rasas bei Jonines, kuom ypatinga Joninių naktis. Ekskursijos maršrutas vingiuos po žaliausias ir vaizdingiausias Vilniaus vietas – Bernardinų soda, Kalnų parka, Vilnios slėnį.

Ilgiausios metuose dienos ir trumpiausios nakties metas nuo seniausių laikų buvo apsuptas paslapties ir mistikos. Pasak senolių, Joninių nakčiai artėjant galingosios ugnies ir vandens stichijos įgyja ypatingą galią, o gausus vasariškas augmenijos pasaulis tampa magišku, stebuklingu.

Pasak etnologų, vasaros saulėgrįža švenčiama nuo neatmenamų laikų. Tuomet šį šventė vadinta Rasomis, Kupolėmis, galbūt – ir kitais vardais. O po Lietuvos krikšto pagoniška Rasų šventė tapo krikščioniška – Šv. Jono Krikštytojo gimimo diena. Ekskursijos metu sužinosime, kas sieja pagoniškąsias Rasas su krikščioniškosiomis Joninėmis, ir kokios šventės – pagoniškosios ar krikščioniškosios – elementai vyrauja šiandieninėse Joninėse. Taip pat susipažinsime su svarbiausiais Joninių atributais, pasivaikščiosime po vietas, kur trumpiausią metų naktį palydėdavo mūsų protėviai, ir, be abejo, paieškosime neatsiejamo Joninių šventės palydovo – paparčio žiedo.

Pasivaikščiojimą baigsime ant Trijų kryžių kalno, kur galėsite pasigėrėti nuostabaus grožio vakarėjančio Vilniaus senamiesčio panorama! Yra sakoma, kad tokį grožį galima išvysti tik artėjant trumpiausiai metų nakčiai…

Ekskursijos – žygio metu bus lankomos šios vietos:

Karaliaus Mindaugo paminklas;
Bernardinų parkas;
Vilnios slėnis;
Kalnų parkas (Bekešo, Stalo, Plikasis/Trijų kryžių kalnas).

Ekskursijos pradžia – 18 val.

Ekskursijos trukmė – 1 h 30 min.

Susitikimo vieta – Karaliaus Mindaugo paminklas.

Sudėtingumo lygis: vidutinis

Rekomenduojame avėti patogia žemakulne avalyne ir su savimi turėti geriamojo vandens.

Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti nemokamas ekskursijas ir ateityje!

Į šią ekskursiją galite užsiregistruoti el. paštu [email protected], užpildę registracijos formą www.vividvilnius.lt. arba tiesiog atėję prie Karaliaus Mindaugo paminklo birželio 23 d. 18 val. Iki pasimatymo!

DAUGIAU