free Nemokama Žolinių ekskursija „Vasaros žiedai“

Nemokama Žolinių ekskursija „Vasaros žiedai“

Vasarai įsibėgėjus ir pasipuošus ryškiausiomis spalvomis bei subrandinus gausų derlių, mūsų protėviai rinkdavosi švęsti Žolines – magišką žydėjimo, gausos ir derliaus šventę, padėkodami Žemei maitintojai, apdovanojusiai gausiu derliumi. Buvo tikima, kad tiems, kurie neateis į Žolinių šventę, metai turtingi ir gausūs nebus. Tad jei norite pasirūpinti savo gerove ateinantiems metams – rugpjūčio 15-ąją skubėkite prisiminti Žolinių tradicijų kartu su Vivid Vilnius nemokamoje ekskursijoje „Vasaros žiedai“!

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius prisiminti gražiausias Žolinių tradicijas ir sudalyvauti nemokamoje Žolinių ekskursijoje „Vasaros žiedai“. Ekskursijos metu pasmalsausime, kas gi per šventė yra Žolinės, ir pakeliausime žolynų, gėlynų, sodų ir kitų derliaus vietų keliais senajame Vilniuje, susipažinsime su augalais, kuriais Vilnius garsėjo kadaise ir kuriais yra garsus šiandien. Taip pat  sužinosime, kaip mūsų protėviai šventė Žolines, kokie yra seniausi Žolinių papročiai, ką būtina padaryti per Žolines, kad visi likę metai būtų sotūs ir turtingi. Pasidomėsime, kaip Žolinės yra susijusios su Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena ir  kaip pastarąją šventę švenčia krikščioniškasis pasaulis. Ekskursijos maršrutas vingiuos po žaliausias ir vaizdingiausias Vilniaus vietas – Šventaragio slėnį, Bernardinų soda, Kalnų parka ir Vilnios pakrantę.

Pasivaikščiojimą baigsime ant Trijų kryžių kalno, kur galėsite pasigėrėti nuostabaus grožio Vilniaus senamiesčio panorama! Pats vasaros įkarštis – puikus metas pasigėrėti vasaros žiedais apsipylusio žaliojo Vilniaus panorama!

 

Ekskursijos metu bus lankomos šios vietos:

– Karaliaus Mindaugo paminklas;

– – Šventaragio slėnis;

– Bernardinų pakrantė;

– Vilnios slėnis;

– Kalnų parkas (Bekešo, Stalo, Plikasis/Trijų kryžių kalnas).

 

Ekskursijos pradžia – Rugpjūčio 15 d. 12.00 val. ir 14.00 val.

Ekskursijos trukmė – 1 h 30 min.

Susitikimo vieta – Karaliaus Mindaugo paminklas.

 

Rekomenduojame avėti patogia žemakulne avalyne ir su savimi turėti geriamojo vandens.

Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti nemokamas ekskursijas ir ateityje!

Į šią ekskursiją galite užsiregistruoti el. paštu  [email protected], užpildę registracijos formą  www.vividvilnius.lt. Iki pasimatymo!

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2018 rugpjūčio 15 12:00 2018 rugpjūčio 15 14:00