Nemokami kino seansai prancūzų kalba

Nemokami kino seansai prancūzų kalba

Gegužės mėnesį Prancūzų instituto kino klubas dovanoja retą progą nemokamai susipažinti su frankofoniškos šalies, Maroko, kino režisierių darbais.

Gegužės 7 d., 18.30 val.

Penktoji styga, rež. Salma Begach

(La 5-ème corde, 2011, 98 min).

Subtitrai prancūzų k.

Penktoji liutnios styga – tai prieš šimtmečius Maroke gimusi ir tradicija tapusi naujovė. 1999 m. Malekas, jaunas muzikantas, besimokantis groti penkiastyge liutnia, palieka mokyklą Kasablankoje ir išvyksta toliau mokytis šio meno subtilybių pas dėdę Amirą. Ten sutinka jauną muzikantę Laurą, kuri paskatina jį siekti svajonės.

Gegužės 14 d., 18.30 val.

Andalūzija, mano meile, rež. Mohamed Nadif

(Andalousie mon amour, 2012, 86 min).

Subtitrai prancūzų k.

Saidas ir Aminas, du Kasablankos studentai, svajoja apie Europą. Atsidūrę mažame kaimelyje Maroko Šiaurėje, jie sėda į laivą, plaukiantį į jų svajonių pasaulį. Laivui sudužus, bangos nuneša Aminą atgal prie kaimelio, o Saidas atsiduria Ispanijos pajūryje. Keisti bičiulių nuotykiai prasideda. Gegužės 21 d., 18.30 val.
Didžioji vila, rež. Latif Lahlou
(La grande villa, 2009, 110 min)
Subtitrai prancūzų k.

Jauna šeima – Rašidas, Lorans ir jų septynerių metų sūnus Samis – persikelia iš Prancūzijos į Rašido tėvynę Maroką ir įsikuria didelėje jo tėvų viloje. Prancūzė Lorans susiduria ne tik su nepažįstama kultūra, bet ir su kai kurių Rašido šeimos narių nesvetingumu.

Gegužės 28 d., 18.30 val.

Sur la planche,  rež. Leila Kilani

(La grande villa, Latif Lahlou, 2010, 1h46)

Subtitrai prancūzų k.

Tanžero aikštė. Norėdamos išgyventi ir pasiekti savo svajones, keturios merginos dieną dirba fabrike, naktį vagiliauja ir parsidavinėja.

Seansai rengiami bendradarbiaujant su Maroko ambasada.

Filmai arabų kalba, subtitrai prancūzų kalba.

DAUGIAU