„Nepažinti kalbėjimai smuikui ir fortepijonui“

„Nepažinti kalbėjimai smuikui ir fortepijonui“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V.Putvinskio g. 55, Kaune

Kovo 25 d., penktadienį, 17 val.

Įvyks kamerinės muzikos koncertas „Nepažinti kalbėjimai smuikui ir fortepijonui”.

 Smuikininkė Ieva Paukštytė ir pianistė Eglė Andrejevaitė pristatys šiuolaikinio amerikiečių kompozitoriaus, trijų GRAMMY apdovanojimų laimėtojo Johno Corigliano kūrybą. Lietuvoje jo kūriniai skamba itin retai, mūsų klausytojai dar nėra susipažinę su šiuo metu pasaulyje „ant bangos” esančio kompozitoriaus muzika. O vienas iš ankstyvųjų jo kūrinių – Sonata smuikui ir fortepijonui – dar niekada neskambėjo Lietuvos scenoje.

Premjerų ciklą pratęs taip pat pirmą kartą Lietuvoje skambėsiantis kūrinys – tai anglų kompozitoriaus Williamo Waltono Sonata smuikui ir fortepijonui. Muzikos kritikai išskiria šį kūrinį, kaip ypatingos XX a. „romantinės lyrikos, eleginio liūdesio ir optimizmo” kupiną opusą.

Šalia naujai atrandamų, dar nepažintų muzikinių sąskambių, būtinai išgirsite ir M. K. Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms paminėti skirtus šio  lietuvių kompozitoriaus kūrinius.

Smuikininkė Ieva Paukštytė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. Ingridos Armonaitės-Galinienės smuiko klasę. Studijuodama dalyvavo ir prizines vietas laimėjo net keletoje respublikinių ir tarptautinių smuikininkų konkursų. Nuo 2006 m. Ieva yra GRAMMY laimėtojo, kamerinio orkestro „Kremerata Baltica” narė. Šiuo metu darbą šiame kolektyve ji derina su smuiko magistro studijomis Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje.

Pianistė Eglė AndrejevaitėLietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, 8-ių tarptautinių pianistų konkursų laureatė. Nuo 2007 metų ypatingą dėmesį skiria kamerinės muzikos programų ruošimui – kartu su smuikininku Dainium Pesecku atliktą programą „Kameriniai perlai” įrašė ir transliavo Lietuvos Radijas, 2009 metais pristatė fortepijoninio kvarteto žanrui skirtą kamerinę programą Kaune ir Vilniuje.

Įėjimas su muziejaus bilietu.

 

 

 

DAUGIAU