NETIKĖTI DŽIAZO PASAŽAI

NETIKĖTI DŽIAZO PASAŽAI

Lietuvos džiazo mokyklos ambasadorius Kauno bigbendas kviečia į netikėtą ir džiazuojantį pasimatymą. Yra įprasta greta Kauno bigbendo matyti ir girdėti džiazo dainininkus, saksofonininkus, trimitininkus. Tačiau šį kartą džiazo orkestras su KĮ „Kauno santaka“ savo ištikimus klausytojus kviečia į neeilinį koncerto vakarą, kuriame skambės romantiškai džiazuojančios lūpinės armonikėlės melodijos. Koncerto viešnia – nyderlandų džiazo muzikantė Hermine Deurloo, savo ir užsienio šalyse plačiai žinoma ir laukiama dėl subtiliai valdomo instrumento, jo tembro, puošnių improvizacinių bei gebėjimo kiekvienam kūriniui suteikti naujų atspalvių.

Hermine Deurloo gimė ir augo Amsterdame, kuriame kunkuliuoja muzikinis ir kultūrinis gyvenimas, todėl ne kartą Hermine yra sakiusi, kad miesto gyvybingumas ir dinamika yra tai, kas ją labiausiai įkvepia.  Hermine studijavo saksofoną Amsterdamo konservatorijoje, tačiau gavus dovanų lūpinę armonikėlę iškart ją atrado ir pamilo. O kur dar lūpinės armonikėlės legenda vadinamas belgų džiazo legenda Toots Thielemans, kuris meilę šiam instrumentui dar labiau sustiprino. Hermine Deurloo koncertavusi su pasaulio džiazo žvaigždėmis – saksofonininke Candy Dulfer, džiazo dainininku Al Jarreau būgnininku Jim Black. Išleistuose albumuose “Living Here“ (2016), “Welling” (2015), “Glass Fish” (2012), “Crazy Clock” (2005) toliau rikiuojais su Hermine groję ansambliai ir solistai – džiazo styginių kvartetas “Zapp4”, bosinės gitaros virtuozas ir dainininkas Tony Scherr ir kt. Be solinių pasirodymų, koncertų su nedidėlmis grupėmis ar orkestrais, Hermine Deurloo įrašiusi muzikos pavyzdžių kino filmams, reklamoms, yra nuolatinė televizijos programų viešnia (“Pauw”, “De Wereld Draait Door”, “Jinek”).

Koncerto programoje „Netikėti džiazo pasažai“ skambės džiazo hitai ir negirdėtos kompozicijos. Trumpam atgims ir Tootso Thielemano kompozicijos – baladė “Always and Forever” bei jo žymioji “Bluesette”, tapusi lūpinės armonikėlės repertuaro vizitine kortele ir įsimintinu džiazo standartu. „Akivaizdu, kad Hermine Derloo yra viena geriausių šio dešimtmečio džiazo atlikėjų, grojančių lūpine armonikėle. Yra muzikali, instrumentą valdo sklandžiai ir minkštai“ – taip džiazo muzikantę pristato žymus džiazo muzikos apžvalgininkas ir kritikas Scott Yanow (LA Jazz Scene).

DAUGIAU