Netradicinė knygų mugė

Netradicinė knygų mugė

Šių metų liepos mėn. Lietuvos rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atlikto tyrimo duomenimis, lietuvių mėgstamiausias laisvalaikio leidimo būdas yra skaitymas (daugiausiai apklaustųjų (42 proc.) teigė užsiimantys šiuo hobiu). Atsižvelgdami į šią tendenciją, knygų pirkimų ir pardavimų portalas „Sena.lt“ atstovai, kartu su prekybos ir renginių centru VCUP, organizuos netradicines knygų muges, kurių metu kiekvienas galės ne tik norimą knygą įsigyti pigiau, bet ir parduoti savo perskaitytą. Pirmoji perskaitytų knygų mugė vyks jau šį šeštadienį ir bus organizuojama kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį.

„Jausdami vis didesnį renginių poreikį bei stebėdami didelį susidomėjimą perskaitytų knygų perpardavimu, kartu su „Sena.lt“ kviečiame miesto gyventojus bei svečius į pirmą mūsų organizuojamą perskaitytų knygų mugę, – sako VCUP vadovė Ona Nevinskienė. – Šiam šeštadieniui jau yra užsiregistravę daugiau nei 20 žmonių, kurie pasiūlys daugiau nei 3 tūkst. skirtingų knygų. Šios mugės išskirtinumas – lankytojai galės įsigyti knygas jau su istorija, kadangi kiekvienoje perskaitytoje knygoje lieka ir kažkas įdomaus iš ją perskaičiusio žmogaus – komentaras, pabraukimas – o tai dar labiau skatina gilintis į turinį. Be to, neretai tarp perduodamų knygų pasitaiko tų, kurių sunku rasti, pavyzdžiui, knygų originalia kalba, pirmojo vertimo ar pan. Iš kitos pusės, šis projektas leidžia sumažinti lentynų turinį tiems, kurių perskaitytos knygos tiesiog dulka lentynose“.

Nors iki šiol nevyko nei viena panaši mugė, projekto „Sena.lt“ vadovas tiki sėkme: „Yra nemažai žmonių, kurie nori turėti nuosavą biblioteką, tačiau susipirkti naujas visas norimas knygas – brangoka. Todėl žmonės, ieškodami alternatyvų, sukūrė parduodamų perskaitytų knygų paklausą, dėl kurios mums ir kilo ne tik internetinės prekybos, bet ir perskaitytų knygų mugės idėja. Taip žmogus patenkina savo poreikį, labai nenuskriausdamas piniginės – kai kurių knygų kainos prasideda vos nuo vieno euro, – komentuoja „Sena.lt“ vadovas Edmundas Rasiulis. – Mugės šūkis – skaityti visada madinga. Norime, kad skaitymas būtų lengvai prieinamu kasdieniniu hobiu vis daugiau žmonių“.

Pirmoji perskaitytų knygų mugė vyks spalio 3 d., prekybos ir renginių centro VCUP 5 aukšte. Mugės pradžia – 11 val. Pasak E. Rasiulio, mugėje bus galima rasti įvairių knygų: grožinės, dokumentinės ar kitokio žanro literatūros, knygų skirtingomis užsienio kalbomis, žodynų, vadovėlių, albumų ir netgi žurnalų.

Daugiau informacijoswww.vcup.lt/renginiai/perskaitytu-knygu-muge

DAUGIAU