NORA

NORA

Bilietai: 8,69 € (30 Lt),7,24 € (25 Lt), su nuolaida-4,34 € (15 Lt). Bilietus įsigykite visose Ticket Market kasose, www.ticketmarket.lt ir teatro kasoje.  

 

Henrikas Ibsenas

Nora

Dviejų dalių spektaklis

Premjera 2007 m. birželio 9d.

Spektaklio trukmė 2.30 val.

 

Režisierius – Sigitas Račkys

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė

Kompozitorius – Faustas Latėnas

 

Vaidina:

Nora – Jūratė Budriūnaitė

Helmeris – Vytautas Kaniušonis

Kristina Lindė – Inga Norkutė

Rankas – Rolandas Dovydaitis

Krogstadas – Antanas Venckus

 

„Partnerystė – abipusė priklausomybė, kuri remiasi abipusiu nepriklausomumu”.

H.Ibsenas

 

„Nora” – bene garsiausia Henriko Ibseno drama. Tai sukrečiantis pasakojimas apie jauną moterį, kuri nesutinka gyventi apsupta melo ir ryžtingai nutraukia ryšius su šeima, kuria nusivylė. Advokatui Torvaldui Helmeriui atrodo, jog jis ir myli savo žmoną, bet Noroje mato linksmą ir nerūpestingą vaiką, gražią lėlytę. Nora suvokia, kad žaislas buvo ir savo tėvui. Mylinti moteris, gelbėdama savo vyro gyvybę, įvykdė nusikaltimą – suklastojo tėvo parašą. Kai šį faktą sužino Helmeris, Nora suvokia, kad jos vyras galvoja tik apie save ir savo reputaciją, o žmonos poelgį nesupranta ir pasmerkia. Nora palieka nemylimą vyrą ir jo namus. Spektaklis – kritimo ir prisikėlimo drama, nagrinėjanti kodėl moterys ryžtasi palikti viską kas brangu, dėl iliuzijos pradėti gyventi iš naujo, apie pabudimą iš beprasmybės, kur daug svetimumo ir netikrumo, slepiant kitus troškimus.

                      Tarptautinę „Noros” svarbą liudiją, tai kad ši drama įtraukta į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą „Pasaulio atsiminimai”.     

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2014 gruodžio 20 18:00 2015 sausio 11 18:00