NUO FLAMENKO IKI SUTARTINIŲ

NUO FLAMENKO IKI SUTARTINIŲ

Išskirtinis koncertas vienintelį kartą Lietuvoje! Unikalus derinys – žaižaruojančių flamenko ritmų ir magiškos sutartinių monotonijos sintezė!

„NUO FLAMENKO IKI SUTARTINIŲ“

Liepos 4 d., 18 val. „Piano.lt“ salėje koncertuos ryškiausios nūdienos flamenko žvaigždės iš Sevilijos – Javier Gomez (gitara), Manuel Romero (vokalas) ir šokėja Tamara Lucio Roales. Kartu koncertuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros studentai, kurie su dėstytoja, aktore ir dainininke Brigita Bublyte-La Gita yra parengę sutartinių programą.

Bilietais bus prekiaujama kasdien nuo 10 iki 17 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40; tel. 2610 771; + 370 686 34622) ir dvi valandos prieš koncertą Piano.lt salėje. Kaina – 35 Lt.
Javier Gomez – gitaristas iš Madrido, koncertuojantis kaip solistas ir akompanuojantis dainininkams bei šokėjams. Dėsto tarptautinėje flamenko meno mokykloje Sevilijoje Fundacion Cristina Heeren de arte Flamenco, veda seminarus įvairiose pasaulio mokyklose, konecertuoja su žymiausiais flamenco dainininkais (Racio Marques, Manuel Romero Jimenez ir k.t.) bei šokėjais (Tamara Lucio, Jose Galvan ir kt.). Koncertavo tarptautiniuose festivaliuose Ispanijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Maroke, Jamaikoje, Anglijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Olandijoje ir k.t.. Kartu su aktore ir dainininke Brigita Bublyte-La Gita 2011 m. Javier Gomez koncertavo Lietuvoje.
Manuel Romero Jimenez – vienas ryškiausių nūdienos flamenko dainininkų iš Sevilijos, flamenco konkursų “Naranjito de Triana” bei Juan Casillas” laureatas. Tai ne tik solistas, koncertuojantis su žymiausiais flamenko artistas, bet ir cante jondo dėstytojas Sevilijoje, pagrindinėje tarptautinėje flamenko meno mokykloje Fundacion Cristina Heeren de arte Flamenco. Jo talentas pripažintas ne tik tėvynėje, bet ir visame pasaulyje. Jis koncertavo pagrindinėse pasaulio scenose ir flamenko festivaliuose Madride, Berlyne, Maskvoje, Romoje, Paryžiuje, Amsterdame ir įvairiuose Kanados ir JAV miestuose, gastroliavo Afrikoje.
Tamara Lucio Roales – flamenko šokėja iš Sevilijos. Patirties sėmėsi iš garsiausių flamenco artistų – Milagros Mengibar, Rafael Campallo, Jose Galvan ir kt. 2004 m. laimėjo pirmąją premiją viename svarbiausių flamenko konkursų „Noches de Bajo Guia“. Tamara Lucio dėsto tarptautinėje flamenko meno mokykloje Fundacion Cristina Heeren de arte Flamenco, nuolatos koncertuoja pagrindinėse Ispanijos scenose su žymiausiais artistais ir grupėmis. Taip pat jos talentas įvertintas Japonijos, Taivanio, Maroko, Rumunijos, Vokietijos, Argentinos ir kitose pasaulio scenose
Dainininkė, aktorė Brigita Bublytė-La Gita studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vokalo ir aktorinio meistriškumo specialybes. 2009 m. mokėsi Thomo Clementso canto difónico bei drhupad de cante meistriškumo kursuose Barselonoje, 2010–2013 m. – Fundación Cristina Heeren de Arte Flamenco Sevilijoje, Ispanijoje. „Yamaha“ muzikos mokykloje dirbo dainavimo ir kvėpavimo mokytoja, dėstė Vilniaus kolegijoje, menų fakultete. Nuo 2012 Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje veda balso, kvėpavimo bei flamenko ritmų seminarus, organizuoja autorines kūrybines dirbtuves. Sukūrė pagrindinius vaidmenis K. Antanėlio ir A. Navako roko operose „Meilė ir mirtis Veronoje“ (Džiuljeta; rež. E. Nekrošius) bei „Peras Giuntas“ (Solveiga; rež. I. Jonynas). Bendradarbiavo su V. Čekasinu, kartu su jo teatralizuotais muzikiniais projektais pasirodė džiazo festivaliuose Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Danijoje ir k.t. Projekte Siete Impresiones Sinfónicas su perkusininku L. Gincberg ir vargonininku W. Seifen koncertavo improvizacinės muzikos festivaliuose Vokietijoje ir Ispanijoje. 2010 ir 2011 m. kaip solistė pasirodė festivalyje Flamenco en Alamillo Ispanijoje.

DAUGIAU