free Nuo natiurmorto iki abstrakcijos. Mikos Frankaitės paroda

Nuo natiurmorto iki abstrakcijos. Mikos Frankaitės paroda

MIKA FRANKAITĖ
DAILĖS DARBŲ PARODA
„NUO NATIURMORTO IKI ABSTRAKCIJOS“
(29.05-11.06.2018)

 

Mika Frankaitė (g. 1973) klaipėdietė, gyvenanti Vilniuje. Dailininkė yra baigusi Klaipėdos dailės mokyklą, kur mokėsi meno pagrindų. Vis tik didesnę įtaką jos meniniams ieškojimams padarė pastarųjų metų studijos Ramunės Savickaitės–Meškėlienės dailės pamokose R. Savicko galerijoje.

Mika Frankaitė yra baigusi vokiečių filologijos, ekonomikos, psichologijos studijas. Studijuodama Vilniaus universitete, ji vaidino universiteto teatre „Minimum“ ir vokiečių Jaunimo teatre.

Tai daugialypė asmenybė, nuolat provokuojanti ne tik pati save, bet ir aplinkinius, mėgstanti ieškoti ir atrasti.

Šiuo metu Mika VU mokosi naujosios graikų kalbos, nes viena iš jos didžiųjų aistrų –Graikija ir Kreta. Tačiau tai ne vienintelė aistra. Mika yra viena iš Argentinos tango populiarintojų Lietuvoje. 2003 m. ji redagavo Ralf Sartori, Petra Steidl knygą „Tango: šokio erotinio prado galia“. Be Argentinos tango ir graikų kalbos, Mika domisi mados istorija. Ją žavi XX a. pradžios mada.

Mika nuolat ieško iššūkių. Pastarasis iššūkis – pažadinti nuo mokyklos laikų snaudusį tapytoją, ‒ virto pirmąja paroda „Nuo natiurmorto iki abstrakcijos“.

Tai paroda, kurioje eksponuojami šiemet sukurti paveikslai. Daugiausiai tai gėlių natiurmortai, Lietuvos landšaftas, abstrakcijos.

Ši paroda – tai drąsus Mikos Frankaitės žingsnis į dailės pasaulį, kuriuo ji pradeda savo, kaip menininkės kelionę.

 

Mika apie savęs ieškojimą:

Visada žinojau, kad tai, ką darome, tik maža dalelė mūsų gebėjimų. Neteisūs sakantieji, jog jie neturi gabumų, nemoka tapyti dainuoti ar šokti. Kiekvienas žmogus turi gabumų, tik reikia nebijoti juos „pažadinti“ ir leisti jiems skleistis. Taip, esu drąsi, taip, nebijau save išbandyti. Man patinka atrasti save kaskart vis naujai. Šįsyk ėmiausi tapybos: ir man tai labai patiko.

DAUGIAU