“Nutolę toliai” Šilalėje

“Nutolę toliai” Šilalėje

Šilalės kultūros centre – Cezario Graužinio režisuotas spektaklis pagal P.Širvio poeziją „Nutolę toliai”.
Vaidina Vilniaus teatro „Cezario grupė” aktoriai.
Spektaklis rodomas festivalio „Gyvosios teatro legendos” programoje.

Režisierius C.Graužinis poezijos spektakliu „Nutolę toliai” siekia grąžinti į Lietuvos kultūros erdvę Pauliaus Širvio pasaulį, jo unikalią etiką ir poetiką. Laikotarpiu, kai cinizmas virsta vertybe, poeto lyriškas atlapaširdiškumas įgyja sukrečiančios, apvalančios jėgos.

Režisierius C.Graužinis – vienas ryškiausių lietuvių teatro menininkų, kurio vardas gerai žinomas ir užsienyje: nuo 2003 m. nuolat dirbantis keliose šalyse tarp Skandinavijos ir Graikijos, 2007 m. apdovanotas prestižine Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos premija už geriausią režisūrą. Režisierius savo kūrybiniame bagaže turi sukaupęs beveik 30 spektaklių, iš kurių – trečdalis pastatyti užsienio teatruose. Studijavęs Maskvoje, stažavęsis pas Tadashi Suzuki Japonijoje ir dirbdamas skirtingose pasaulio šalyse, režisierius turi sukūręs ne tik savitą darbo su aktoriais metodiką, bet ir teatro stilistiką, kurios nevysto jokia kita teatro trupė Lietuvoje.  

C.Graužinio vadovaujama “Cezario grupė” 2004 m. pelnė prestižiškiausią Lietuvoje scenos menų apdovanojimą – Auksinį scenos kryžių.    

DAUGIAU