Nyderlandų dizainerės atvira paskaita

Nyderlandų dizainerės atvira paskaita

Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centro kvietimu į Lietuvą atvykusi garsi Nyderlanų dizainerė Ineke Hans penktadienį surengs atvirą paskaitą visiems norintiems susipažinti su dizaino praktika ir tendencijomis.

“Nyderlandų dizainas yra “labai arti žemės” ir praktiškas, tačiau tuo pačiu metu labai svajokliškas ir pilnas fantazijos, tačiau aš abejoju ar šiandien vis dar galima šnekėti apie specifišką olandišką dizainą. Nyderlandai neabejotinai padarė didelę įtaką dizainui, tačiau tas požiūris šiandien taip paplitęs, kad aš nemanau, jog tai yra grynai olandiškas dalykas” , – sako I.Hans.

Arnheme įsikūrusi Ineke Hans dizaino studija, bendradarbiaujanti su tokiomis garsiomis kompanijomis kaip Arco, Cappellini, iittala, Lansvelt, Magis, Offecct, užsiima baldų ir produktų, interjero ir ekspozicijų dizainu, tačiau jos profesiniai įgūdžiai yra kur kas platesni – ji kuria ir architektūrinius, ir juvelyrikos objektus.

Nuo 1997 m. ji už savo dizaino darbus I.Hans yra pelniusi net 18 įvairių dizaino apdovanojimų, tarp kurių RED DOT (Smallroom, GEO, Bowl&Spoon, Garlic Crusher), Design Plus (ID cultlery, Bowl&Spoon, Garlic Crusher) ir kt. Šviežiausias dizainerės kūrinys – Milano baldų parodoje „Salone 2015“ pristatytas „iitala“ prekių ženklui sukurtas miegamojo stalelis „Plektra“

Nuo 2003 m. yra surengta 11 šios dizainerės personalinių ekspozicijų įvairiose dizaino parodose ir galerijose. Dizainerės darbų yra įsigiję garsūs kolekcininkai ir muziejai ne tik Nyderlanduose, bet ir Prancūzijoje, D.Britanijoje, Švedijoje ir kt.

I.Hans yra išleidusi tris knygas apie dizainą: iH, Eidetic Furniture – 1997; Black Bazaar, Design dilemma’s – 2003; MIND-SETS – 2010.

Ji taip pat dalyvauja įvairiose dizaino žiuri, tarybose, komitetuose, dėsto Kasselio industrinio dizaino universitete, turi profesorės laipsnį.

DAUGIAU