ONLINE: PREMJERA. AAT | Artūro Areimos teatro spektaklis TESTAS

ONLINE: PREMJERA. AAT | Artūro Areimos teatro spektaklis TESTAS

Įsigijus bilietą, į savo el. paštą gausite vaizdo transliacijos nuorodą. Ją taip pat galėsite rasti savo TIKETA paskyroje. Vaizdo peržiūrą galėsite aktyvuoti  jums patogiu metu. Aktyvavus peržiūrą turėsite 4 val. per kurias galėsite peržiūrėti vaizdo įrašą. Vaizdo įrašas bus pasiekiamas  nuo kovo 18 d. 10:00 iki 21 d. 23:59 val. 

Bilietą galite įsigyti iki kovo 21 d. 20 h. 

Premjera: 2020 m. Gruodžio 29, 30 d. Artūro Areimos teatras, Vilnius

Trukmė: 120 min | N-16

Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba

L. Bärfuss pjesės „Testas“ veikėjai – pasimetę, tenkinantys vien savo poreikius ir ego. Tėvas rūpinasi savo politine karjera; motina – medituoja Indijoje, sūnus nori susinaikinti ir sunaikinti žmoną su pavainikiu; žmona, stumdoma ir kaltinama net negali išsakyti savo nuomonės, nes ji – ne biologinis šeimos narys; tėvo asistentas – melu bando sugriauti šeimą, kad galėtų užimti sūnaus vietą ir taip kompensuoti meilės trūkumą vaikystėje. „Šeima daro tave silpnu“– tai pjesės veikėjo Tėvo žodžiai, puikiai atspindintys pjesės esmę ir paradoksą. Pasak būsimo spektaklio režisieriaus, Lietuvoje galima aiškiai įžvelgti gana šablonišką tendenciją: beveik visi trokšta tam tikros šeimos formos, tačiau bijo atsakomybių ir galiausiai vis tiek pradeda ieškoti savojo „aš“, ,,laisvės” kažkur kitur.

Šiandieninė šeimos prasmė ir vertė: ar įmanoma atsisakyti primesto šeimos modelio, gyventi ir mylėti kitaip? Meilė ir teoriškai, ir praktiškai, vis dar yra diskursyvus kovos laukas, kuriame kasdien vyksta daugybė šiuolaikinių konfliktų dėl lyties, seksualinės ir kultūrinės tapatybės. Kas gali ir turėtų būti „vyras” ar „moteris“ šiandien? Kaip ateityje apibrėšime šeimą, tautą ir priklausymą kuriai nors socialinei grupei?

Pjesę iš vokiečių kalbos vertė Jūratė Pieslytė

DAUGIAU