ONLINE: PREMJERA. Filmas UŽ GERESNĮ PASAULĮ, AAT | Artūro Areimos teatras

ONLINE: PREMJERA. Filmas UŽ GERESNĮ PASAULĮ, AAT | Artūro Areimos teatras

Įsigijus bilietą, į savo el. paštą gausite vaizdo transliacijos nuorodą. Ją taip pat galėsite rasti savo TIKETA paskyroje. Vaizdo peržiūrą galėsite aktyvuoti  jums patogiu metu. Aktyvavus peržiūrą turėsite 4 val. per kurias galėsite peržiūrėti vaizdo įrašą. Vaizdo įrašas bus pasiekiamas  nuo kovo 25 d. 10:00 iki 28 d. 23:59 val.

Bilietą galite įsigyti iki kovo 25 d. 20 h. 

Roland Schimmelpfennig

Trukmė: 105 min | N-16

„Už geresnį pasaulį“ spektaklio adaptacijos – meninio filmo veiksmo centre – džiunglėse vykstantis nesibaigiantis karas. Karo priežastys – nesuvokiamos, o karo dalyviai nežino, už ką kovoja: tai distopinis sąstingis, kur vis labiau trūksta oro ir švaraus vandens, o veikėjai patiria psichologinę, tapatybės krizę. Pagrindinė spektaklio tema – žmogaus identiteto krizė karinių konfliktų ir aplinkosaugos problemų kontekste. Pasak Australijos Tarptautinio ekonomikos ir taikos instituto, šiuo metu tik 11 valstybių pasaulyje nėra įsitraukusios į jokį politinį konfliktą, nepaisant to, kad šis šimtmetis yra įvardijamas kaip vienas taikiausių žmonijos istorijoje.

Nepaisant globalios žalos, kurią sukelia karo veiksmai, karo būtinybė visuomenei pateikiama rafinuotai, užmaskuotai, jai pateisinti randama įvairių priežasčių: karai pateikiami kaip neišvengiamas savigynos aktas, siekis išsaugoti teritoriją. Režisierius A. Areima filme mintį, jog žmogus turėtų ieškoti gilaus santykio su gamta, į ją žvelgti ne iš naikinimo, o iš išsaugojimo perspektyvos, suvokti save, kaip jos dalį, o ne apibrėžtos teritorijos savininką. Viena iš lydinčių filmo temų – psichologinė žala, kurią sukelia karo veiksmai jame dalyvaujantiems kariams: filmo veikėjai atsiduria kraštutinėse, trauminėse, sapnui būdingose psichologinėse būsenose, kurios ir verčia juos kvestionuoti savo tapatybę, veiksmų pagrįstumą, abejoti susikurtu pasauliu. „Už geresnį pasaulį“ – tai fantastinis pasakojimas, kviečiantis žiūrovą pažvelgti į sutirštintą dabartinę socialinę ir psichologinę žmonijos realybę ir susidurti su galimais žmogaus neatsakomybės sukeltais padariniais.

Pjesę iš vokiečių kalbos vertė Jūratė Pieslytė

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

 

DAUGIAU