Ošo Jokių Dimensijų Meditacija

Ošo Jokių Dimensijų Meditacija

Ar esate pavargę nuo kasdieninių rūpesčių? Ar darbas pasidaręs nuobodus ir monotoniškas?

Ar pastebėjote kad santykiai šeimoje nėra tokie geri kaip norėtūsi? Ar nuolatos mąstote apie savo financišką padėtį? Ar pamiršote kaip džiaugtis gyvenimu ir atsipalaiduoti? Ar atrodo kad nuolatos kažkur skubate?

Jei atsakote ‘Taip’ į nors vieną iš šių klausimų, šis užsiįmimas yra jums! Ošo Jokių Dimencijų Meditacija yra meditacijos metodas skirtas šiuolaikiniam žmogui, kuris padeda atsipalaiduoti ir pagerinti dvasišką būseną.
______________________________________________________

Trys Jokių Dimensijų Meditacijos etapai

Pirmas etapas: (30 minučių)

Tai yra šešių dalių judesių seka, nuolat kartojama ir lydima garso „Šiu“, kylančio nuo jūsų bambos iki gerklės. Garsas padeda jūsų judesiams tapti laisvesniais ir lengvesniais, vykstant meditacijai. Atlikite judesius ir garsus mylėdami širdį ir sutelkdami dėmesį. Pradėkite stovėdami vienoje vietoje, kairę ranką ant širdies centro ir dešinę ant hara ar bambos centro – kol skambės varpas ir signalizuos judesių sekos pradžią:

1. Abi rankas perkelkite ant hara, didieji ir rodomieji pirštai liečiasi kartu, rankos nukreiptos žemyn. Kvėpuodami pro nosį, rankas pakelkite ir palieskite širdies centrą. Iškvėpdami su garsu „Šiu“, kairę ranką nuleiskite žemyn ant hara, tuo pat metu dešinę ranką ištieskite į priekį (delnu žemyn) ir dešinę koją statykite vienu žingsniu į priekį. Grįžkite į pradinę padėtį, abi rankos ant hara.

2. Pakartokite tą patį judesį su kaire ranka ir koja į priekį. Grįžkite į pradinę padėtį abiem rankomis ant hara.

3. Pakartokite šį judesį dešine ranka ir koja, dabar pasisukę 90 ° į dešinį šoną. Grįžkite į pradinę padėtį. Abi rankos ant hara.

4. Pakartokite šį judesį kaire ranka ir koja, dabar pasisukę 90 ° į kairį šoną. Grįžkite į pradinę padėtį abiem rankomis ant hara.

5. Pakartokite šį judesį su dešine ranka ir koja, dabar pasisukę 180 ° pagal laikrodžio rodyklę (į dešinę). Grįžkite į pradinę padėtį kur abi rankos yra ant hara.

6. Pakartokite šį judesį kairiąja ranka ir koja, dabar pasukdami 180 ° prieš laikrodžio rodyklę (į kairę). Grįžkite į pradinę padėtį abiem rankomis ant hara.

Klubai ir akys visada nukreipti į rankos judėjimo kryptį. Naudokite grakščius judesius su ritmu ir muzika. Šis meditacijos etapas prasideda lėtai ir stiprėja. Nors muzika pamažu tampa greitesnė, centro ramumas darosi akivaizdesnis. Jei meditaciją atliekate grupėje, galite išsimušti iš ritmo su kitais. Jei taip atsitiks, tiesiog grįžkite į tą patį ritmą kaip ir visi kiti. Šis etapas baigiasi, kai muzika sustoja.

Antras etapas: (15 minučių)

Kelias akimirkas sulenkus rankas ant krūtinės, nusilenkite, dėkodami už egzistavimą ir save.
Kai muzikos tempas pasikeičia, pradėkite suktis į kairę arba į dešinę pusę, kuri jums jaučiasi geriau. Jei suksitės į dešinę, pradėkite nuo dešinės kojos ir dešinės rankos ir ištieskite kairę ranką priešinga kryptimi. Kol sukatės, galite pakeisti rankas į bet kokią padėtį, kuri jums patogi. Sukimasis toks, kaip maži vaikai, sukiojasi.
Jei anksčiau nesate sukęsi, pradėkite labai lėtai; kai jūsų protas ir kūnas bus suderinti su judesiais, kūnas natūraliai eis greičiau. Jei svaigsta galva, galima trumpam sustoti ir tada pradėti iš naujo. Norėdami baigti sūkurį, po truputį lėtinkite sukimąsi su muzika ir vėl sulenkite rankas pridedami prie širdies.

Trečias etapas: (15 minučių)

Atsigulkite ant pilvo, užmerktomis akimis, kad visa jūsų sukaupta energija galėtų tekėti per jus. Jei jums nepatogu gulėti ant pilvo, atsigulkite ant nugaros. Nieko nereikia daryti, tiesiog būti.
______________________________________________________

Aktyvių meditacijų nauda

Paprastai manome, kad meditacija yra tik ramioje vietoje, bet jūs taip pat galite pereiti į meditacinę būseną, naudodamiesi judėjimo praktika. Ošo pabrėžė, kad nepakanka vien tik dirbti savo protu, bet turime įtraukti kūną į savo praktikas, sugrįžti į savo širdį ir pajusti energiją, esančią mūsų pačių šerdyje. Šiuolaikiniame pasaulyje esame įpratę galvoti, planuoti, struktūrizuoti, racionalizuoti ir kaupti žinias, todėl daugumai žmonių sunku medituoti tradiciniu būdu, tai yra patirti vidinę tylą sėdint ramioje vietoje ant meditacijos pagalvėlės. Kai pradedate tradicinę meditacijos praktiką, tikriausiai jaučiate, kad jūsų protas tampa vis triukšmingesnis, o švilpimas galvoje tampa dar garsesnis, kai bandote surasti vidinę taiką ir ramybę. Kūnas gali jaustis neramus, o ilgesnį laiką sėdint gali patirti tam tikrą diskomfortą.

Ošo aktyvios meditacijos prasideda bent viena veiklos faze. Tai leidžia atlaisvinti kūną ir išlaisvinti protą. Vėliau bus daug lengviau natūraliai pereiti nuo įtampos ar streso prie gilios ramybės ir atsipalaidavimo būsenos. „Jokių Dimencijų“ meditacija suteikia galimybę atsigręžti į save ir sugrąžinti į čia ir dabar.

Bet kokia veikla gali tapti meditacija, kai leidžiame būti visaverčiu momentu. Kai paklausite atsidavusių banglentininkų ar bėgikų, jie jums pasakys, kad jų sportas jaučiasi kaip meditacija ir jie jaučia gilų pasitenkinimo jausmą.

______________________________________________________
Sufizmas

Šis meditacijos būdas yra paremtas Sufizmo metodais. Sufizmas yra Islamo šaka kilusi iš Afganistano, paplitusi šiaurės Afrikos šalyse bei artimųjų rytų šalyse ir yra vadinama mistine islamo išraiška. Sufizmas, arabiškai kalbančiame pasaulyje žinomas kaip tasawwuf, yra tokia islamo mistikos forma, kuri pabrėžia savikontrolę ir dvasinį artumą su Dievu. Nors kartais jis neteisingai suprantamas kaip islamo sekta, tai iš tikrųjų yra platesnis garbinimo stilius, peržengiantis sektas, nukreipiantis pasekėjų dėmesį į vidų. Sufizmas pabrėžia visuotinę meilę, taiką, įvairių dvasinių kelių priėmimą ir mistinę sąjungą su dieviškumu. Tai asocijuojasi su sukančiais dervišų šokiais, kurie atsirado XIII amžiuje kaip poeto ir musulmonų mistiko Rumi pasekėjai. Ošo panaudojo Sufizmo sukimosi šokio metodą ir sukūrė naują aktyvios meditacijos tipą šiuolaikiniam žmogui.
______________________________________________________

Kas buvo Ošo?

Ošo buvo garsus dvasinis mokytojas Indijoje (1931 – 1990), dar žinomas kaip Rajneesh arba Bhagavan. Daugelis jo pasekėjų jį mato kaip šventąjį Guru ir jo mokymai palietė viso pasaulio žmonių širdis. Nors kai kurie jo praktikos ir mokymai buvo gana prieštaringi, ypač tradicinei Indijos visuomenei, bet jis surinko didžiulį sekimą ne tik Indijoje, bet ir JAV, kur Oregone turėjo didelį ašramą. Verta perskaityti apie jo gyvenimą, perskaityti nors vieną iš daugybę jo knygų ir klausytis jo pokalbių „YouTube“.

______________________________________________________

Kaip pasiruošti meditacijai?

Nevalgykite minimum 1.5 – 2 valandas prieš užsiėmimą, apsirenkite patogiai ir būkite pasirengę atsipalaiduoti.

Kaina: 7 eurai.

Būtina registracija sms (Karolina):
861753198, arba pasižymėti renginyje.

Jogos ir meditacijos mokytoja – Karolina (Blossom of Life Yoga – Žydinčio gyvenimo joga). Jogą ir meditaciją pati praktikuojasi jau virš 7 metų, du metus pragyvenusi Indijoje (pasisėmusi įvairiausių žinių ir praktikos), tradicinius Hatha jogos kursus baigusi 2019 metų birželio mėnesį (200 val.), ir nuo rugpjūčio mėnesio mokina jogos klases Pasvalyje ir Pumpėnuose. Nuo vasario mokina jogą ir meditaciją Panevėžyje.

Nekantraujame kartu palaikyti sveiką ir sąmoningą būseną! 💖

DAUGIAU