Pamaitink alkaną fluxus!

Pamaitink alkaną fluxus!

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, rugsėjo 6 d., penktadienį, 20 val. kviečiame į atnaujinto Jurgio Mačiūno fluxus kabineto atidarymą.

Fluxus kabineto atidarymas MOKAMAS! Kaina – 1 bet kokia maisto konservų dėžutė.

1960 m. Jurgiui Mačiūnui šovė į galvą biznio planas. Jis po visą Europą išsiuntinėjo laiškus, prašydamas, kad Europos konservų gamintojai atsiųstų jam konservų pavyzdžių, kuriuos jis pasiūlys Amerikos rinkai. Konservai plaukė iš Europos: prancūzai siūlė „pâté de foie“, o sovietai atsiuntė „repčaty luk“. Tačiau europiniai konservai amerikiečiams nerūpėjo, tad Mačiūno sandėliukas buvo užverstas skardinėmis. Tiesa, tai nenuėjo veltui – neturėdami nei pinigų, nei duonos, Adolfas ir Jonas Mekai mielai naudojosi Jurgio vaišingumu: patys valgė ir draugus, kurie stebėjosi prabangiais „pâté de foie“, vaišino.

Jei negalėsite tądien atsinešti konservų, išrašysime skolos kvitą. Tad skolą galėsite grąžinti jums patogiu laiku. Grąžinusieji skolą turės unikalią galimybę susipažinti su Ay-O „Pirštų dėžutės rinkiniu | Finger box – kit“!!!

Po atidarymo iki 23.30 val. lankytojai bus kviečiami praktiškai išbandyti pasilinksminimo ideologiją – išlaisvinti savo kūrybines galias. Jūsų lauks edukacinės zonos, kur veiks Fluxus pašto menas, pasidaryk meną pats, sužinosite apie vieną paskutiniųjų J. Mačiūno darbų Milo Venera (1973) prijuostę, galėsite ją pasimatuoti bei nusifotografuoti, o galbūt ir laimėti.
Tūlas Jurgis M. gimė 1931 m. lapkričio 8 d. Kaune, vėliau atsidūrė Vakaruose ir ten patapo Džordžu (George). Dar vėliau jo dėka ten atsirado Fluxus.

1999 m. vasario 16 d. Kauno paveikslų galerijoje buvo atidarytas Jurgio Mačiūno fluxus kabinetas. Vėliau galeriją aplankė J. Mačiūno kolegos ir bendražygiai – AY-O (2001 m.) ir Takako Saito (2002 m.). Abu menininkai surengė parodas bei sukūrė ir galerijai padovanojo įspūdingas fliuksiškas instaliacijas. Ay-O „Juodoji skylė“, Takako Saito „Manomano theatre“ ir „Takako‘s do it yourself shop. You+ Me“.

Fluxus kabinetas papildytas naujais J. Mačiūno, G. Hendrickso ir J. Meko kūriniais. Taip pat eksponuojama Yoko Ono knyga, J. Lenono dienoraštis. G. Brechto ir B. Vautier‘jė fluxus atvirukai, J. Riddle‘o žaidimas. Pristatomi ir nematyti AY-O vaivorykštinės serijos kūriniai, tarp kurių ir garsusis J. Mačiūno portretas, Takako Saito kūriniai bei spaudiniai, pristatantys menininkės parodas. Kabinete rodomos ir fluxus kolekciją ryškiai papildžiusios J. Meko bei kitų privačių rėmėjų dovanos. Lietuvišką fluxus dalį iliustruoja K. Grigaliūno, R. Diržio, N. Baltušniko bei Post Ars grupės kūriniai.

Atnaujinta Jurgio Mačiūno ekspozicija įrengta siekiant rūpintis tvaraus muziejaus idėja ir principais – kabinete panaudojome ankstesnių muziejaus ekspozicijų įrangą, pritaikydami ją naujoms reikmėms.

Šie renginiai tai įžanga į Kaunas 2022 ir Fluxus Labas organizuojamą Fluxus festivalį: kopimą į Parodos kalną, kuris vyks rugsėjo 6 d. 23.45 val.

DAUGIAU