Paroda „Blyksniai 2015“

Paroda „Blyksniai 2015“

Fotografijos galerijoje – jaunųjų kūrybiniai blyksniai
Jau penkiolikti metai Panevėžio fotografijos galerijoje rengiamas tęstinis projektas „Blyksniai”, kuriame jaunieji Panevėžio krašto fotografai pristato savo kūrybą.
Šiemet parodoje kūrinius eksponuoja 41 jaunasis fotografas. Tai Panevėžio, Biržų, Pasvalio ir Raguvos mokyklų moksleiviai. Aktyviausiai „Blyksniuose” dalyvauja Panevėžio 5-oji gimnazija – net 21 autorius.
Savo fotografijas rodo ir nuolatiniai „Blyksnių” dalyviai, dabar studijuojantys Vilniaus Gedimino technikos universitete, Kazimiero Simonavičiaus universitete, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio fakultete.
„ Kaip ir kiekvienais metais, jaunimas pateikia stipresnių ir silpnesnių darbų. Paprastai būna ir netikėtas atradimas. Šiemet tai vienuoliktokas, sukūręs įspūdingas sporto fotografijas. Sportas – ne kiekvienam profesionaliam fotografui įkandama tema, tad bus įdomu stebėti šio jauno autoriaus kūrybinį kelią”, – sakė projekto vadovė, Panevėžio miesto dailės galerijos parodų kuratorė, fotomenininkė Marija Šileikaitė-Čičirkienė.
Pasak „Blyksnių” iniciatorės, jau penkiolika metų auginančios jaunąją fotografų kartą, šių metų darbuose ryškesnė socialinė tematika, mažiau lyriškų peizažų – saulėlydžių ir saulėtekių, daugiau įdomesnių motyvų ir formos paieškų.
„Per ilgą projekto istoriją pastebėjau, kad kartais jaunieji autoriai būna kaip blyksniai – netikėtai blyksteli ir užgęsta. O kitąsyk rusena rusena stebėdamas profesionalių menininkų kūrybą, domėdamasis fotografijos meno kryptimis, tobulėdamas viduje ir, žiūrėk, išauga tikras menininkas”, – sakė M. Šileikaitė-Čičirkienė.
Jaunųjų fotografų parodą „Blyksniai” Panevėžio fotografijos galerijoje bus galima pamatyti iki lapkričio 8 dienos.


Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

DAUGIAU