Paroda „Estetika VS Informacija”

Paroda „Estetika VS Informacija”

Šiuolaikinis Rusijos menas Klaipėdoje. „Estetika VS Informacija”
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras pristato I -ają šiuolaikinio Rusijos – Lietuvos meno projekto „Estetika VS Informacija” parodą.

Projektas „Estetika VS Informacija” konstatuoja meną vis labiau virstant informaciniu, reklaminiu, mados “kuruojamu” objektu. Meno šiuolaikiškumas šiandiena matuojamas jo sugebėjimu pristatyti esamojo laiko dinamiką ir visuomeninio gyvenimo aktualijas t. y. kiek jis yra informatyvus. Idealizuodami tikrovę meną dažnai tapatiname su „grožio” sąvoka, estetiką iškeliame aukščiau už kitas meno vertes – visų pirma informatyvumą. Tačiau išlieka tik tai kas kinta. Informacija kinta greičiausiai. Todėl šiandienos menas neretai svyruoja tarp hiperbolizuotos estetikos ir konceptualios kūrybos akto, kuris paremtas išskirtinai informacijos sklaida. Ar tikrai estetika yra versus informacija?

Projekto kuratoriai Ignas Kazakevičius ir Konstantinas Bochorovas (Rusija) atkreipia dėmesį į vis labiau augančią visuomenės priklausomybę nuo informacijos kuri iškreipia įprastas estetines kategorijas. Todėl sąvoką – „estetikos kova prieš informaciją” projekte siūlo traktuoti kaip meno reakciją į šią problemą ir galimus sprendimų būdus. Estetika ir informacija šiuo atveju tėra lygiaverčiai suvokimo ekvivalentai ir meno vertinimo kriterijai. Meno projektas „Estetika VS Informacija” konceptualizuoja vieno išraiškos formato virtimą kitu menininkų instaliacijose, objektuose, video darbuose, performansuose, tapyboje ir fotografijoje.

Jūsų dėmesiui – 16 Rusijos autorių. Aktyvios kūrybos savaitė. Menas gyvai. Susitikimai. Paskaitos ir meistriškumo pamokos. Šiame projekte menininkai ir kuratoriai tampa komanda. Autoriai savaitę kurs meno rezidencijoje ir parodų rūmų ekspozicinėje erdvėje, skaitys paskaitas taip supažindindami publiką su savo kūrybos kontekstu, šiuolaikinio Rusijos meno tendencijomis, aktualijomis ir problemomis. Rusijos kuratorius K. Bochorovas į Lietuvą pakvietė žymius viduriniosios ir sparčiai kylančius jauniausios Rusijos šiuolaikinio meno kartos kūrėjus, kurie reprezentuoją savo šalį prestižiškiausiuose pasaulio meno renginiuose (Venecijos, Stambulo, San Paulo, Maskvos, Dokumentos, Manifestos ir kt. meno bienalėse). Kalbėdami apie Lietuvos identitetą, kultūros eksportą, Lietuvą neretai įvardijame šalimi tarp rytų ir vakarų. Neatsitiktinai KKKC pristato vieno svarbiausių rytų atstovo – Rusijos meną. Šios kontroversiškos šalies menas yra atviras, ekspresyvus bei novatoriškas, o vakarų patirtys neištrina rusiškojo identiteto kodų. Pirmoji projekto „Estetika VS Informacija”  paroda – tai atsakymas į klausimą, kodėl vakarų pasauliui įdomus Rusijos menas. II-oje projekto dalyje KKKC pristatys Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkus Maskvoje 2011 m.

Parodos dalyviai: grupė „Provmyza” (Halina Myznikova ir Sergejus Provorovas), Dmitrijus Bulnyginas, grupė „Kur bėga šunys” (Natalija Grechova, Vladas Bulatovas, Aleksejus Korzuchinas, Olga Inozemceva), Davidas Ter-Oganjanas, Aleksandras Pepeliajevas, grupė „Kupidon” (Jurijus Albertas, Andrejus Filipovas, Viktoras Skersis), Igoris Muchinas, Alisa Ioffe, Valerijus Čtakas, Anatolijus Osmolovskis.

KKKC inf.

DAUGIAU