Paroda “Gelbėjantis pasaulį”

Paroda “Gelbėjantis pasaulį”

23-iojo tarptautinio tapytojų plenero, skirto A. Samuoliui atminti, parodos „Gelbėjantis pasaulį” pristatymas 2016 m. rugsėjo 2 d. 18 val. Kauno kultūros centre „Tautos namai”.

Nuo liepos 31 d. Pažaislio vienuolyne vyko 23-iasis tarptautinis tapytojų pleneras, skirtas A. Samuoliui atminti. Jau eilę metų organizuojamo projekto potemė šiemet yra „Gelbėjantis pasaulį”, kuri nurodo į aktualius pasaulyje vykstančius politinius, karinius, religinius konfliktus. 

Fiodoro Dostojevskio frazė „Grožis išgelbės pasaulį” – pasaulyje, kurį kasdien purto galybė vienokių ar kitokių neramumų, yra aktuali ir teikianti vilties. Šiuo atveju, grožio kategorija atsiduria tarp estetikos ir etikos sferų ir paveikia įvairių stilių meno kūrėjus. Mene galima regėti kūrinių, kuriuose estetiškai vaizduojamos egzekucijų scenos, pvz.: šv. Sebastijonas, šv. Jono nužudymas, Judita su nukirsdinta Heloferno galva ar paties Jėzaus Kristaus kankinimas ar nukryžiavimas. Gėrio ir blogio kova tebevyksta. Prisidengiant Dievo vardu žudomos tautos arba supriešinami žmonės. Kuriame gi pasaulyje gyvename dabar? Kurį gi pasaulį reikia gelbėti? Van Gogas sakė: „Meno tikslas – meilė artimui. Menas gali išgelbėti jo sielą, o išgelbėta siela toliau gelbėja pasaulį.” Panašu, kad Antanas Samuolis buvo idealistas ir tikėjo meno galia. Menininko kūriniai pasakoja apie meilę artimui. Artimos aplinkos įkvėpti siužetai perteikia jausmus darniai styguojant spalvas, potėpius, linijas, dėmes. A. Samuolio kūriniai tai – unikalus, harmonijos kupinas menininko matymas, o ne fotografiškai atkartoti natūroje esantys objektai. Nemeluodamas, neprisidengdamas, nepataikaudamas žiūrovui A. Samuolis aiškiai ir drąsiai išsakė savo poziciją, nors ir buvo už tai kritikuojamas.

 Plenero kuratorius Gintautas Vaičys

Paroda veiks iki spalio 2 d.

 

Įėjimas nemokamas

DAUGIAU