Paroda ir diskusija „Kūryba: žmogus, laikas, vieta“

Paroda ir diskusija „Kūryba: žmogus, laikas, vieta“

Parodoje – pokalbiai ir diskusijos apie kūrybą

Balandžio 29 d. 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks projektas „Kūryba: žmogus, laikas, vieta” , kuris yra tarptautinio Grundtvig projekto „Žmonės ir vietos” dalis. Renginio metu vyks paroda, diskusija, pokalbiai apie kūrybą. Organizatoriai A galerija ir Panevėžio miesto dailės galerija.

Parodoje bus eksponuojami Antano Beinaravičiaus, Raimondo Gailiūno, Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės, Ramūno Grikevičiaus, Sigito Laurinavičiaus, Juozo Lebednyko, Girmanto Rudoko, Anatolijaus Stiško, Gražinos Vitartaitės, Algimanto Vytėno kūriniai. Įdomu tai, kad ši paroda bus rodoma vienintelę dieną ir bus apipinta pokalbiais ir diskusijomis apie kūrybą.

Kas paskatina žmogų pasirinkti kūrybinį kelią? Kokia žinia autorius siekia pasidalinti su visuomene? Kur semiasi autorius įkvėpimo? Į visus šiuos klausimus atsakys dešimt parodos autorių. Šiame projekte dalyvaujantys menininkai gyvena Panevėžyje, yra iš jo kilę arba turi su šiuo miestu stiprias sąsajas.

Projekto kuratorius, A galerijos vadovas Albinas Vološkevičius, visada linkęs intriguoti ir provokuoti meno gerbėjus, teigia, kad svarbiausias jo tikslas – atskleisti autorių.

„Šio projekto tikslas – surinkti tuos žmones, kurie praėjo ilgą kūrybinį kelią dailės srityje, sukaupė didelį potencialą, kuriuo gali pasidalinti. Kiekvienas autorius trumpai pristatys savo kūrybos koncepciją. Vėliau vyks diskusija darbų apsuptyje. Tai gera galimybė susiburti menininkams, padiskutuoti apie kūrybą, pasidalinti savo patirtimi”, – sakė A. Vološkevičius.

Diskusijos moderatoriaus Sigito Laurinavičiaus nuomone, toks pasirinktas projekto formatas yra unikali galimybė ne tik padiskutuoti patiems dailininkams, ką jie ir taip savo rate daro, tačiau padaryti tai viešesne, atviresne, o tuo pačiu ir konstruktyvia forma.

Vadybos ir psichologijos institutas, įkurtas 2008 m. Vilniuje, kartu su dar šešiomis partnerėmis – Richter Foundation (Nyderlandai), Kamira (Ispanija), Tisia D‘Imera in Termini Imerese (Italija), Renasterea Botosaneana (Rumunija), Aktif Eğitimciler Derneği (Turkija), Harju County Entrepreneurship and development Consultancy (Estija) – įgyvendina tarptautinio Grundtvig mokymosi partnerystės projektą „Žmonės ir vietos” („People and places”), finansuojamą Europos Komisijos per Švietimo mainų paramos fondą.

Projektas „Žmonės ir vietos” skirtas solidarumui tarp dviejų kartų – jaunesniosios ir vyresniosios. Šalys partnerės projekto metu bandys sukurti nišą dviems skirtingoms kartoms bendrauti ir kurti kartu, naudojant meną ir bet kokią jo išraiškos formą kaip priemonę kalbėti ir girdėti vieni kitus. Kaip viena bendravimo priemonių naudojama fotografija, šokis, tapyba, drama.

Projektas, sėkmingai startavęs 2014 m. kovo mėnesį Denizlio mieste, Turkijoje, balandžio ir gegužės mėnesiais vyks Panevėžyje.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Įėjimas laisvas.

DAUGIAU