Paroda „Kelias į ateitį: naujasis Japonijos menas“

Paroda „Kelias į ateitį: naujasis Japonijos menas“

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12 , Kaune

Šiuolaikinio Japonijos meno paroda „Kelias į ateitį: naujasis Japonijos menas“ („Passage to the future: Art from a new generation in Japain“). 

Parodoje pagrindinis dėmesys skiriamas XXI a. pradžioje Japonijoje sukurtiems meno kūriniams. Joje demonstruojmi vienuolikos jaunų menininkų darbai, kurie dabar sulaukia išskirtinio dėmesio.

Šioje parodoje pristatoma tapyba, skulptūra, instaliacijos, fotografija ir video darbai, kurie atspindi šiuolaikinio pasaulio padėtį. Autoriai idėjas savo darbams ima iš juos supančios artimiausios aplinkos ir kuria meno kūrinius, kuriuose ryškiai atsispindi jų asmeninis požiūris. Jų darbai turi stiprų vizualinį poveikį ir sukelia didelį susidomėjimą kūrybos procesu.

Lankytojai parodoje pamatys Atsushi Fukui tapybos darbus, kurių  formą, pasak menininko, pasufleravo plokštelių vokai. Jos buvo neatsiejama jo vaikystės dalis.

Maywa Denki pristato tris pavyzdžius iš Naki (Žuvies motyvo mašinų) serijos. Kiekviename kūrinyje tarpusavyje dera industrinio produkto materialumas su menine forma. Iš pirmo žvilgsnio jie primena siurrealistinius objektus. Tetsuya Nakamura lenktyninės mašinos išvaizdos skulptūra tai menininko „įsivaizduojamas bandomasis variantas viršgarsinei kelionei“. Taip pat žiūrovų laukia ypatingi Katsuhiro Saiki ir Masafumi Sanai fotografijos darbai, Yoshihiro Suda aukščiausios klasės medžio drožėjo kūrinys bei Tabaimo, kuri yra garsi savo ranka paišytais animaciniais filmais architektūrinėse instaliacijose, darbas. Ne mažiau įspūdingi ir kitų meninnikų Satoshi Hirose, Nobuyuki Takahashi, Miyuki Yokomizo bei Tomoyasu Murata eksponuojami kūriniai.

Ši paroda leis žiūrovams pajusti šiuolaikinio Japonijos meno gaivą ir gyvybingumą ir tuo pačiu suteiks galimybę naujam požiūriui ir diskusijoms apie meno prasmę ir reikšmę.

 

Parodos organizatoriai: Japonijos ambasada Lietuvoje, Japan Foundation, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

 

Paroda veiks: 2012 10 18 – 2012 12 02

 

 

DAUGIAU