Paroda „Mėnulio slėnis“

Paroda „Mėnulio slėnis“

Birželio 21 d. 18 val. Palangos „Ramybės” galerijoje (Vytauto g. 35) atidaroma aštuonių lietuvių dailininkų, tapiusių Italijos Sardinijos saloje vykusiame plenere, darbų paroda „Mėnulio slėnis”.
Praeitų metų rudenį tapytojai – Rimas BIČIŪNAS, Mindaugas SKUDUTIS, Jonas DANILIAUSKAS, Bronius GRAŽYS, Danutė GRAŽIENĖ, Laima DRAZDAUSKAITĖ, Monika FURMANAVIČIŪTĖ ir Paulius JUŠKA – nusileido lėktuvu subtropiniais krūmais apaugusioje Sardinijos žemėje, kur klesti laukinė gamta, kur gyvena nepaprastai daug ilgaamžių žmonių, kur išpuoselėta nemažai agrarinio turizmo vietų. Salos krantus iš visų pusių skalauja Viduržemio jūra, vakarų pusėje – smėlingus ir nuolaidžius, su nuostabiais smėlio ir marmuro pliažais, nepaprastai skaidriu žydru jūros vandeniu, o rytuose ir šiaurėje – stačius, akmenuotus, su skardžiais bei granito kalnais.
Parodoje eksponuojama gausi tapyba, sukurta per labai trumpą laiką plenere Sardinijoje, įnešė naujų vėjų į mūsų dailės pasaulį. Pernelyg rimtoje lietuvių tapyboje pasirodė linksmi, nuotaikingi egzotikos motyvai. Šia prasme paroda netikėta, įspūdinga, kaip ir pati Sardinijos gamta, keliautojui iš šiaurės Europos. Kalnuota gamta, kietos kampuotos plikos akmens uolos, šiurkštoka, dygi laukų augmenija, kaitri saulė, jos ryški šviesa dosni spalvų kontrastais. Tačiau neatsigulsi atsipalaiduoti pievoje, nepasivoliosi jos šiurkščioje žolėje, kaip mūsų švelnioje gamtoje, nes nėra garantijos, kad neteks susipažinti iš arti su gyvate ar kitu pavojingu gyviu. O pažiūrėti – labai gražu. Nuostabūs agavų žiedai – tarsi aukšti tiesūs medžiai. Natūralios dekoratyviai skambančios kaktusų, pasipuošusių stambiais oranžiniais vaisiais, ir tiesių nendrių tvoros pakelėse arba apjuosiančios privačias žemės valdas. O ką jau bekalbėti apie aukštus akmenuotus kalnus – stačius, griežtų formų ar rytiniame pajūryje vėjo nugludintas jų aptakias formas, kurios verčia pajusti gamtos – kūrėjos galią, regint kalnų „skulptūrų” plastinę įvairovę. Tai atsispindi šio plenero dalyvių paveiksluose. Tikimės, kad paroda patrauks žiūrovų dėmesį savo vaizdų išskirtinumu ir geru tapybos meniniu lygiu.
Paroda veiks iki liepos 5 d.

DAUGIAU