Paroda “Odos Odisėja”

Paroda “Odos Odisėja”

2013 m. balandžio mėn. 4 d. (ketvirtadienį) 17:30 val.  “Klaipėdos galerijoje” Bažnyčių g. 4/Daržų g. 10 atidaroma Kauno Kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto studentų odininkų  paroda “Odos Odisėja”

Oda -plastiška medžiaga, suteikianti dideles galimybes meninei raiškai, kūrybinei transformacijai ir apimanti labai plačią technologinių galimybių skalę. Odos dailė yra unikali sritis, Lietuvos dailės kontekste turinti nedidelę nišą ir besiformuojančias tradicijas. Šiuo metu odos dailės specialistai Lietuvoje rengiami – Kauno kolegijoje ir Šiaulių universitete. Europoje tokio profilio specialistai rengiami tik Talino dailės Akademijoje ir Tartu meno kolegijoje, Estijoje.

Šioje parodoje bus pristatomi Kauno Kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto dailės pedagogikos programos, odos dailės specializacijos, studentų kursiniai ir diplominiai darbai, atlikti 2008-2013 m. laikotarpyje: meninė knygrišyba, odiniai papuošalai, odiniai dekoratyviniai objektai-formos, su funkcija ir be jos.

Odisėja – tarsi simbolinė kelionė laiku, kur kažkas atrandama, plačiai atveriamos durys į pamirštus, bet naujai perkurtus pasaulius. Patį parodos pavadinimą padiktavo teminė darbų įvairovė, istorinių ir šiuolaikinių kultūros bei meno laikotarpių analizavimas su sava interpretacija. Būsimieji dailės pedagogai ir menininkai jaunatviškai žaismingai, kai kada rimtai, skirtingomis meninėmis priemonėmis pristato savo kūrybines idėjas.

Dėstytoja lektorė Ramutė Toliušytė
Paroda veiks iki 2013 m. gegužes mėn 4 d.

DAUGIAU