Paroda „Peizažas tapyboje“

Paroda „Peizažas tapyboje“

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune

Paroda „Peizažas tapyboje: nuo Antano Žmuidzinavičiaus iki XXI a. dailininkų”.

 Antano Žmuidzinavičiaus (1876-1966) vardą šiandien siejame ne tik su svarbiais XX a. pradžios Lietuvos istorijos įvykiais, tautinių simbolių įtvirtinimu, muziejine veikla, bet ir Lietuvos tapybos raida.

Tarptautinio kūrybinio projekto „Peizažas tapyboje” dalyviai, atspirties tašku laikę lietuvių dailės klasiko kūrybą, parodoje žiūrovams pateikia  gyvas, šiuolaikines Lietuvos pajūrio gamtovaizdžių interpretacijas.

Spalvingi, įtaigūs projekte kūrusių menininkų darbai byloja, kad tradicinis peizažo žanras tebėra gyvas ir aktualus. Jautrus, išradingas dailininko santykis su natūra tebejaudina žiūrovą, sukelia daugybę apmąstymų, ekologinių, filosofinių, egzistencinių klausimų.

Parodoje pristatomi žinomų lietuvių tapytojų kūriniai – Broniaus Gražio, Antano Obcarsko, Kunigundos Dineikaitės, Aloyzo Stasiulevičiaus, Ričardo Zdanavičiaus, Algimanto Stanislovo Kliaugos.  Projekte dalyvauja ir A. Žmuidzinavičiaus anūkė grafikė Giedrė Gučaitė. Įdomus ir intriguojantis kūrybinio projekto svečių žvilgsnis į Lietuvos gamtą ir kultūrą. Tai  Minos Milosavljevic (Serbija),  Olego  Maliavkino (Rusija), Anneli Nilsson (Švedija),  Anne Louise Høy Blicher Winther (Danija) Janis Spalvinš ir Guna Millersone (Latvija),  Andrus Joonas (Estija), Babita Das ir Tinku Das  (Indija) Lietuvos pajūrio peizažo vaizdai.

Projektą rengė  Lietuvos dailininkų sąjunga.

Projektą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.

Paroda veiks: 2012 01 12 – 2012 02 26

 

DAUGIAU