Paroda „Pokalbis su Čiurlioniu“

Paroda „Pokalbis su Čiurlioniu“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko akvarelių paroda „Pokalbis su Čiurlioniu“. Plačiajai auditorijai bus pristatyti ir rečiau eksponuoti M. K. Čiurlionio piešiniai, eskizai. Paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

„Pokalbio su Čiurlioniu“ parodos gimimą inspiravo ilgus metus trunkantis menininkų susidomėjimas M. K. Čiurlionio asmenybe ir kūryba, prasidėjęs dar vaikystėje, vartant jo paveikslų albumus. Vėliau dailininkai daug kartų lankėsi M. K. Čiurlionio darbų ekspozicijoje, gilinosi į M. K. Čiurlionio žodžio kūrybą, analizavo tiek jo darbus, tiek savo asmenines patirtis, kurioms įvairiais gyvenimo etapais turėjo įtakos šis menininkas. Parodoje tarp dailininkų ir M. K. Čiurlionio kūrinių tartum vyksta pokalbis bendra temų, emocijų, simbolių kalba.

Naudodamas Viktorijos laikų akvarelės techniką, šis menininkų duetas įamžina Vilniaus, Trakų, Pamario panoramas, o šį kartą improvizuoja Čiurlionio kūrinių temomis.

Jūratė Bučmytė gimė 1958 m. Vilniuje. 1976–1981 m. studijavo Valstybiniame Dailės institute architektūrą. 1981–1985 m. dirbo architekte-restauratore. Nuo 1986 m. – Lietuvos Dailininkų sąjungos narė, laisva dailininkė. Parodose dalyvauja nuo 1983 m. Kuria baldų dizainą, modernius papuošalus, tekstilę, šilko tapybą, grafinį dizainą. Nuo 1986 m. grįžta prie akvarelės ir piešinių. Dominuojantys kūryboje motyvai – Kuršių Nerijos senoji medinė architektūra, krašto peizažas su senaisiais žvejybos laivais, jūros ir marių pakrančių vaizdai, taip pat Vilniaus senamiestis.

Albertas Krajinskas gimė 1956 m. Varniuose. 1974–1979 m. studijavo Valstybiniame Dailės institute dizainą. Nuo 1981 m. dirbo žemės ūkio mašinų dizaineriu. Su kūrybiniais darbais parodose dalyvauja nuo 1981 m. Kuria mažosios plastikos objektus, modernius baldus, grafinį dizainą, tekstilės objektus. Atstatinėja senųjų Kuršių marių žvejybinių valčių modelius, rekonstruoja senąsias vėtrunges, krikštus. Mėgstama darbų tema – pamario žvejų gyvenimo motyvai, laivai.

Jūratė Bučmytė ir Albertas Krajinskas tiek kaip atskiri autoriai, tiek kaip menininkų duetas yra dalyvavę įvairiuose kūrybiniuose simpoziumuose, pleneruose ir parodose, jų darbų yra įsigiję muziejai ir privatūs kolekcininkai iš Australijos, Šveicarijos, Austrijos, Japonijos, JAV, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Suomijos.

Parodos globėjas LR Seimo narys dr. Mindaugas Puidokas.
Parodos rėmėjai ENERSTENOS įmonių grupė.

Paroda veiks: 2017 09 21–2018 01 07

DAUGIAU