Paroda „Profiliai“

Paroda „Profiliai“

Jauni kūrėjai suvienijo jėgas didelei parodai

Kovo 15 dieną 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Šiaulių jaunųjų menininkų paroda „Profiliai”.

Keturių autorių – Beno Alejūno, Renatos Murauskaitės, Simonos Šeputytės, Karolinos Vilkončiūtės – grupinės parodos pavadinime atspindi jų kūrybos esmė, asmenybės branduoliai, pati individualybės šerdis. Profiliai, tarsi tapatybės, atpažįstamumo, savitumo išraiška. Profilis (nebūtinai tiesiogine šio žodžio prasme) lyg jungtis tarp labai skirtingų keturių autorių, kurie savo darbais reprezentuoja save, kitaip tariant, visuomenei parodo tikrąjį savo veidą. Profilis – kaip socialinio tinklapio asmeninė anketa, kurios fotografijos vietoje dažnai publikuojamos darbų fotografijos. Profilis, kaip žmogaus parašas.

Beno Alejūno tapybos kūrinius vienijantis elementas – portretas. Didelio formato darbai, kuriuose žmogaus veidas ne visada išsitenka, tarsi lipa lauk, kaip kartais žmogui neužtenka erdvės savyje. Autoriui svarbiausias žmogiškumo elementas, paveikslo ir žiūrovo ryšys, visuomenės ir individo santykis. Žiūrovui paliekama laisvė interpretuoti ir perskaityti per vaizduojamo asmens veidą siunčiamą žinutę.
Renatos Murauskaitės grafikos darbų vyraujanti tema ir idėja – daiktiškumas, kaip žmogaus vidinė būsena, savęs ir kitų matymas lyg sustingusių, sustabarėjusių daiktų pavidalu. Autorė, spręsdama egzistencijos klausimus, visų pirma atsigręžia į mus supančią aplinką. Savęs matymas kitokiu pavidalu, vienišumo nuojautos, abejingumas, nenoras pripažinti save kaip gyvą būtybę, turinčią gyventi masinės psichozės gyvenimą.
Simonos Šeputytės lino raižinių pagrindinis akcentas – žmogaus pasąmonės srautas, baimės, fobijos. Autorės siužetuose vyrauja siurrealizmas, sapnų vaizdiniai. Nuolatinio, ištisinio streso nebesuvaldymas, ribos tarp realybės ir individualių išgyvenimų išnykimas. Vizualizuojamos sąmonės kertelės, kuriose personažas yra tikras, nesuvaidintas, visiškai atitinkantis savąjį vidinį AŠ.
Karolinos Vilkončiūtės grafikos-instaliacijos dominuojanti tema – žmogus, jo santykis su aplinka ir savimi pačiu. Kolekcijos „Rimti žaidimai” pagrindinė mintis – iliuziškumas, fantazijos galia ir įtaka žmogaus gyvenimui. Kolekcijoje (objektuose) „Vienutė ir tyla” – nerimas, dažnam iš mūsų tapęs kasdienine problema, kuomet žmogus pats sau tampa nepatogia ir ankšta cele, lyg kalėjimu, iš kurio taip trokšta ir taip sunku ištrūkti.
B. Alejūno, S. Šeputytės ir K. Vilkončiūtės kūriniai Panevėžyje eksponuojami pirmą kartą. R.Murauskaitė galerijoje „2-asis aukštas” 2014 metais yra surengusi parodą „Vieniši daiktai”.

Paroda „Profiliai” Panevėžio miesto dailės galerijoje veiks iki balandžio 10 dienos.

DAUGIAU