Paroda  „SAVISTABA“

Paroda „SAVISTABA“

Atidarymas sausio 10 d. 19 val. BEEPART kūrybinės dirbtuvės Vydūno 2, Pilaitė, Vilnius

Penktadienį, sausio 10 d., 19 val. „Beepart” kūrybinėse dirbtuvėse Pilaitėje atidaroma Kristinos Norvilaitės grafikos darbų paroda „Savistaba”. Menininkė dalinasi mintimis apie šios parodos temą ir jos realizavimą:

„Savistaba – tai savo paties psichinių reiškinių ir veiksmų stebėjimas, procesas, kurio metu mes žvelgiame į savo vidinį pasaulį, stebime savo mintis, jausmus, norus, ketinimus. Man ir, manyčiau kitiems menininkams, pagrindinis savistabos būdas yra kūryba. Kurdamas žmogus nustoja galvoti apie kasdieninius, buitinius dalykus, žmonių sąntykių problemas. Per kūrybą kūrėjas stebi save, savo vidinį pasaulį, savo keitimosi dinamiką. Kūrybos dėka gyvenimas tampa savistabos keliu. Savo darbuose vaizduodama kitus žmones juose, tarsi veidrodyje matau savąsias, o kartu ir bendras visiems žmonėms būsenas, nuotaikas, kūno kalbą.

Darbai sukurti linoraižinio technika ir atspausdinti ant drobės, bei medžio plokščių. Paveiksluose dominuoja ryškios, dekoratyvios spalvos ir jų kontrastai: balta, juoda, geltona, raudona, o taip pat išraiškingas linijinis raižinys. Šiuose grafikos darbuose spalvų intensyvumas organiškai dera su minimalistine estetika, kurioje nėra daug puošybos elementų ar sentimentalumo. Šiuose darbuose monumentalumas jungiasi su jautrumu. Darbai išsiskiria itin dideliais formatais netelpančiais į tradicinius estampo rėmus. “

Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Surengė virš 20 personalinių parodų. Menininkė dalyvavo beveik pusšimtyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Danija, Švedija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, Rusija, Ukraina, Austrija, Vokietija, Italija, Ispanija, Norvegija, Suomija). 2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’07” Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09” – padėka už „Plastinės kalbos grynumą”. Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė, parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. Kristinos Norvilaitės iliustruota Vytauto V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje” Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga.

Daugiau apie menininkę
www.kristinanorvilaite.com

 

DAUGIAU