Paroda „Slovakų grafikos menas. Klasikinės technikos“

Paroda „Slovakų grafikos menas. Klasikinės technikos“

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12 , Kaune

Paroda „Slovakų grafikos menas. Klasikinės technikos“.

Grafikos menas užima ypatingą vietą šios šalies žmonių gyvenime. Kiekvieną slovaką jis lydi nuo vaikystės. Tiesiog būtų sunku įsivaizduoti nors vieną šeimą be pasakų knygos pilnos ryškių Ľudovít Fulla, Albín Brunovský ar Dušan Kállay iliustracijų.

Slovakijos grafikos menas ne tik labai populiarus savo šalyje, bet yra plačiai pripažintas ir visame pasaulyje. Įvairiapusė moderni Slovakijos grafika dažnai sulaukia tarptautinio įvertinimo. Ji yra apdovanojama prestižiniuose konkursuose už knygų iliustracijas, ekslibrisus ar pašto ženklų dizainą.

Parodoje pristatomi 25 autoriai atrinkti iš maždaug 2000 Slovakijoje gyvenančių ir aktyviai besireiškiančių menininkų. Ekspozicijoje pateikiama apie 100 darbų, pradedant pirma XX a. puse, kada gimė slovakų grafikos tradicijos, pereinant prie visame pasaulyje garsaus Albín Brunovský ir jo studentų bei baigiant jauniausia trisdešimtmečių karta.

Albín Brunovský vienas labiausiai pripažintų menininkų, kurio darbai yra šios parodos dalis. Jis ne tik fenomenalus dailininkas, bet ir mokytojas, kuris dėstydamas Bratislavos dailės akademijoje daugiau kaip du dešimtmečius, išugdė daug garsių menininkų. Tarp jų – Karol Ondreička, Róbert Jančovič, Dušan Kállay ir Igor Benca, kurie seka jo tradicija, taip pat dėsto Dailės akademijoje bei savo unikaliais darbais turtina Slovakijos ir Europos meno sceną. Jauniausią kartą atstovauja: Svätopluk Mikyta, Martin Ševčovič ir Robert Jančovič – jauni nepriklausomi dailininkai, grafikos mene atradę savo ypatingą kelią.

Pagrindinis parodos tikslas parodyti Slovakijos grafikos menininkų darbų įvairovę, pristatyti įvairių kartų dailininkus, pademonstruoti klasikinių grafikos technikų: litografijos, graviravimo, oforto ir kt. įvairumą ir unikalumą. Paroda lankytojams suteikia progą susitikti su pačiais geriausiais grafikos meno kūriniais bei praleisti laiką fenomenalių kūrėjų draugijoje.

Parodos kuratorė Zora Petrášová.

Parodos rengėjai: Slovakijos Respublikos ambasada, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Paroda veiks: 2012 06 14 – 2012 07 22

DAUGIAU