Paroda „Sustok, akimirka žalinga!“

Paroda „Sustok, akimirka žalinga!“

 

Kasmet į Vilniaus sąvartynus kartu su komunalinėmis atliekomis išmetama apie 2000 tonų smulkiosios buitinės technikos. Žalą aplinkai žmogus daro savo jėgomis ardydamas buitinę techniką. Sunkieji metalai, freono dujos, gyvsidabris ir kitos pavojingos medžiagos teršia vandenį, dirvožemį, augalus, kenkia žmonių ir visų organizmų gyvenimui.

 Vilnieti, kokį miestą paliksime po savęs? Paskendusį šiukšlėse, užterštu gruntiniu vandeniu, atliekomis springstančiais paukščiais ar švarų, šviesų, puoselėjantį tvarų santykį su gamta? Ar lygiuosimės į didžiuosius Vakarų Europos miestus?

 Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projekte-parodoje „Sustok, akimirka žalinga!” pristatomi du egzistuojantys vartojimo scenarijai-segmentai. Gerąjį scenarijų, kuomet vartotojas sąmoningai atiduoda buitinę techniką perdirbimui, iliustruoja muziejinė, Lietuvoje pagaminta buitinė technika, iš perdirbtų elektronikos įrangos išgaunamos antrinės žaliavos, vizualinė medžiaga. Blogasis scenarijus – sąmoningas ar nesąmoningas elgesys, kenkiantis aplinkai – iliustruojamas audiovizualine medžiaga bei savavališkai ardomos buitinės technikos objektais, faktais ir statistika.

 Kiekvienas sąmoningas vartotojas žino, kad atitarnavusią buitinę techniką privalu atiduoti perdirbti ir suteikti jai antrą gyvenimą.

 Kurį kelią renkiesi TU?

Parodos atidarymas – 2013 m. lapkričio 7 d. 16 val.

Paroda veikia – 2013 m. lapkričio 7-29 dienomis.

Dalyvauk!

DAUGIAU