Paroda VIEŠOJO TRANSPORTO BILIETAI 1920–2010

Paroda VIEŠOJO TRANSPORTO BILIETAI 1920–2010

Viešojo transporto bilietas – tai ne tik apmokėjimo už važiavimą transporto priemone dokumentas, bet ir savo laikmečio piniginis ekvivalentas, vertybinis popierius, kuris atskleidžia, kaip evoliucionavo masinių keleivių srautų pervežimai, kito jų kaštai. Bilietas – tai ir poligrafinės produkcijos pavyzdys, kartais – netgi miniatiūrinis meno kūrinys. Vienas atskiras bilietas ne daug ką gali papasakoti, tačiau bilietų panorama iškelia įdomius transporto ir visuomenės raidos aspektus.
Viešojo transporto bilietai paprastai spausdinami didžiuliais tiražais, tačiau 99,99% bilietų sunaikinama iš karto jais pasinaudojus arba pasibaigus jų galiojimo laikui, todėl jau po kelių metų kai kurių egzempliorių tiesiog nebeįmanoma surasti ir jie negrįžtamai prarandami.

Pasaulyje transporto bilietų kolekcionavimas labai populiarus, jų eksponavimas – gana dažnas reiškinys, veikia tarptautinės ir nacionalinės bilietų kolekcininkų draugijos (ypač tuo garsėja Jungtinė Karalystė, Kanada ir Australija, kur daug specializuotų įvairių transporto muziejų). Lietuvoje kolekcionuojančių transporto bilietus ir turinčių jų rinkinius žmonių nedaug, nedažnai ir tik fragmentiškai praėjusių laikų bilietus galima išvysti muziejų ekspozicijose ar publikacijose.

Muziejus dėkoja kolekcininkui Algimantui Muzikevičiui už suteiktą galimybę parodyti visuomenei per beveik 100 metų laikotarpį Lietuvoje naudotus viešojo transporto bilietus – Vilniaus, Kauno, kitų miestų autobusų, troleibusų, keletą įdomių tarpmiestinio susisiekimo, aviabilietų… Itin retas eksponatas – Vilniaus miesto elektrinės darbuotojo bilietas persikelti valtimi per Nerį. Parodą papildo viešojo transporto nuotraukos.
Parodos atidarymas gegužės 6 d. 15 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius)

DAUGIAU